Filmový Karlík a Bedřiška ze Zahradnictví zavítali do Litoměřic .

Filmový Karlík a Bedřiška ze Zahradnictví zavítali do Litoměřic .

Filmový Karlík a Bedřiška ze Zahradnictví zavítali do Litoměřic .

Že bude mít trilogie Zahradnictví něco společného se zahradničením, bylo jasné už od počátku příprav projektu. A protože se tvůrci spojili s Českým zahrádkářským svazem, nemohli v polovině září zástupci filmařů chybět na Dni Zahrádkáře v rámci jubilejního čtyřicátého ročníku veletrhu Zahrada Čech v Litoměřicích.

Výpravnou trilogii režiséra Jana Hřebejka přijela do Litoměřic představit rodačka z Roudnicka Klára Melíšková, která ve filmu hraje Bedřišku, jednu ze tří sester, hlavních hrdinek příběhu. Velmi zdatně a vtipně jí asistoval jeden z nejmladších herců Zahradnictví, čerstvě sedmiletý Samuel Budiman.

Oblíbená herečka přiznala, že ona a zahradničení v současné době nejdou příliš dohromady, nicméně v dětství prý v této oblasti hodně pomáhala rodičům „Dnes maximálně zasadím muškáty, a to za mě ještě navíc občas udělá maminka, takže je jen zalévám a sekám trávu,“ vysvětlila s úsměvem Klára, která žije na statku.

To filmový benjamínek Samuel, který v prvním filmu s názvem Rodinný přítel ztvární neposedného Karlíka, o své divoké povaze přesvědčil i na Zahradě Čech. Svou přirozeností a pohotovostí přiváděl tak trochu do rozpaků i zkušeného moderátora akce Zdeňka Vrbu. „Na place mám nejraději Ondru Sokola. Občas se mě zeptá, jak se mám, a já mu odpovím, že dobře,“ s úsměvem zareagoval na jednu z jeho otázek okatý klučina.

Filmová trilogie Zahradnictví, která se odehrává na pozadí nejdramatičtějšího období mezi roky 1939 – 1959 a je na naše poměry unikátním filmovým projektem, zaujala mnoho návštěvníků zahrádkářského veletrhu. Na premiéry všech tří dílů si ovšem budou muset počkat, do kin by měli díly Rodinný přítel, Dezertér a Nápadník přijít v dubnu, září a listopadu příštího roku.

Mgr. Lenka Žáčková
Mediální a marketingové konzultace a PR

lenka.zako@seznam.cz