Hanka Křížková za dětmi u moře za čarodějnici !

Hanka Křížková za dětmi u moře za čarodějnici   !

Hanka Křížková za dětmi u moře za čarodějnici   !

Zpěvačka a herečka Hanka Křížková je prostě čarodějnice! To není pomluva, ale fakt. Protože alespoň tak se stylizovala na dětském karnevalu na řeckém Rhodosu, kam vyrazila se zpožděním na týden za dětmi, které opět Sluneční paprsek MUDr. Pavla Bočka vyvezl na ozdravný pobyt. Jde o děti po onkologické léčbě a Hanka, která si sama kdysi prošla touto nemocí, dobře ví, jak důležitá je psychika, dobrá nálada a humor.

„Takže se vždy snažíme pro ta děcka dělat všechny možné „kravinky“, vtípky, maškarní. Zkrátka s nimi řádíme, aby se odreagovali. Ale pochopitelně se cvičí, rehabilituje, vše jak má být. Je ale velká legrace, a to mám ráda,“ říká Křížková, která letos jela jen na pár dní, protože aktuálně zkouší muzikál Mefisto.

 

„Děti jsou šťastné a my tím pádem taky! Moc jsem se na všechny těšila, je to bezva a jsem ráda, že se daří díky dobrým lidem pomoci dobré věci. Ty děti to neměly a nemají jednoduché a na nás je jim ten život trochu zpříjemnit. Je asi zbytečné říkat, že dětem se z pobytů nechce a těší se případně na další,“ usmívá se herečka a zpěvačka Hanka Křížková.

 

„Je to už 7. ročník, kdy naše charitativní organizace Sluneční paprsek realizuje ozdravné pobyty dětí po onkologické léčbě, jinak vážně nemocné děti či děti nemocné z dětských domovů u moře. Na přelomu června a července bylo 50 dětí pod dohledem Jany Bašeové a MUDR. Jitky Dissou a nyní opět 47 dětí se mnou a skvělým týmem s čele s naši patronou Hankou Křížkovou,“ podotkl přední čeká lékař a onkolog Pavel Boček.

 

„Odměnou jsou nám skvěle reakce dětí i rodičů. Pokud máte někoho , kdo nám chce pomoci i v příštím roce budeme a hlavně děti rádi… vlastně v září už nám začne příprava na rok 2017,“ dodal Boček, který musí každoročně sehnat okolo tří milionů korun na to, aby mohl děti k moři vyvést a zajistit jim veškerý a někdy specifický “servis“ i vzhledem k potřebám těchto dětí, které procházely složitou léčbou.

 

„Jsem moc ráda, že se daří dělat dobrou věc. Má to smysl, a jsem součástí věcí, které mají smysl a účinek,“ dodala Hanka Křížková, jenž se kromě jiného těší na svou talk “Mikulášskou“  talk show na 4. prosince do Muzea Grévin a na 18. prosince na dopolední Vánoční matiné v pražské Hybernii.

foto: MUDr. Julie Miklošová /OS Sluneční paprsek