IQRF Meetup CZ

Chytrá světla, senzory, chytré pastičky a mnoho dalšího na setkání příznivců IQRF
Členové IQRF Alliance, spolupracující firmy i odborná veřejnost se mohli potkat 12. února v Praze na setkání IQRF Meetup CZ na půdě Centra města budoucnosti CIIRC. IQRF Alliance je členem tohoto centra, které si klade za cíl vytvořit širokou platformu na neutrální akademické půdě.
Petr Doutnáč z firmy MICRORISC popsal, jakou cestou jsme jako člen Centra města budoucnosti od svého vstupu prošli, jak se rozvíjí spolupráce se Středočeským krajem a obcemi, a jaké projekty jsou v brzké budoucnosti v plánu realizovat.
Šimon Chudoba, předseda IQRF Alliance vysvětlil, jak probíhá rozšiřování aktivit aliance ve Velké Británii, kde má aliance od srpna 2019 zřízenou novou pobočku. Ukázal praktickou aplikaci pro lokalizaci zařízení v síti IQRF a vysvětlil, jak lze pomocí nových nástrojů IQRF zjednodušit instalaci světel, senzorů i dalších zařízení v terénu.
Vladimír Šulc, jednatel firmy IQRF Tech, která je vlastníkem technologie IQRF, předvedl nové produkty pro senzoriku v budovách a představil novou řadu transceiverů IQRF. Účastníci konference měli možnost vidět i praktickou ukázku výstavby sítě IQRF pomocí nové vylepšené funkce AutoNetwork a správu zařízení pomocí nové funkce DP2P.
Na konferenci představily své aktivity firmy zabývající se celkovou integrací IoT řešení v městech, na vesnicích a v budovách, a měly možnost navázat spolupráci s firmami, které vyvíjí konkrétní produkty pro tyto projekty. Bylo představeno hned několik integračních platforem, ze kterých si mohou realizátoři IoT projektů vybrat. Byly zde prezentovány senzory vnitřního i vnějšího ovzduší, aktivní prvky jako bezdrátové silnoproudé zásuvky či přepínače, chytrá světla interiérová, venkovní i nouzová, parkovací a průjezdové detektory, chytrý rozhlas, vytápěcí systémy včetně HVAC systémů pro efektivní úpravu vzduchu, až po radar pro sledování a detekci osob či vozidel nebo chytré pasti na hlodavce. Byly představeny softwarové nástroje, cloudy, vzdálená správa i mobilní aplikace pro práci se sítí IQRF. Zástupci VŠB TU Ostrava informovali o nejvzdálenější instalaci sítě IQRF pro měření venkovního prostředí a otřesů půdy, kterou provedli v království Tonga v Tichém oceánu.
Prezentující firmy: IQRF Alliance, IQRF Tech, MICRORISC, RehiveTech, Forestbit, Yes-research, Logimic, ZAT, IBM, NEXTRA Systems, Hexio, Protronix, Netio products, Austyn International, Master App, JoTio Tech, GC System, Camea, VŠB Ostrava, Smíchovská SPŠ, České Radiokomunikace, Adera, Q-el Pro.
Prezentace ke stažení a fotogalerii najdete v novince na webu IQRF Alliance.

Prezentace ve formátu PDF a fotografie z akce najdete v novince na webu IQRF Alliance:  https://www.iqrfalliance.org/news/420-photos-and-presentations-from-the-iqrf-meetup-2020

Ivona Spurná 

Označeno pod: , ,

Back to top