Ivan Vyskočil pokřtil start Expedition Desert 2014: Tanger – Dakhla

Ivan Vyskočil pokřtil start Expedition Desert 2014: Tanger – Dakhla

Výprava z Plzně na sever Afriky * 5 Land Roverů * 10 dobrodruhů

Dnes v 15:00 hodin odstartovala z Plzně expedice deseti dobrodruhů, kteří chtějí svými Land Rovery projet odlehlé kouty severozápadní Afriky. Desetičlenná posádka převážně z Plzně a okolí má v plánu 8 tisíc kilometrů a měsíc dobrodružství. Expedice se po vylodění v marockém Tangeru vydá po pobřeží středozemního moře a potom do centrálního a jižního Maroka, kde jí čekají pověstná pouštní pole i legendární etapa závodu Paříž – Dakar do města Zagora. Po dosažení obratníku Raka, v odlehlých oblastech Západní Sahary, expedice zamíří zpět na sever po pobřeží Atlantského oceánu, se zastávkami v historických městech Dakhla nebo Marakéš. Cestou ovšem musí zdolat i pohoří Vysokého Atlasu s nadmořskou výškou až 3000 m n. m.

Jaká auta si cestovatelé na tuto náročnou cestu zvolili je naprosto zbytečná otázka; co jiného, než legendární Defendery, které jsou prověřené terény po celém světě … Vždyť Land Rovery byly nezbytnou výbavou automobilových expedic od jejich začátku po druhé světové válce! Proto se také start expedice odehrál v areálu autosalonu DAJBYCH, který je autorizovaným prodejcem Land Rover a specialistou na úpravy terénních vozů. A proč dobrodruhům cestu „posvětil“ zrovna herec Ivan Vyskočil?

„Mám rád cestování plné dobrodružství, které tato expedice zcela jistě přinese, takže jsem si považoval za čest, že jsem právě já mohl členům posádky popřát zdar a být u jejich startu do Afriky“, vysvětlil sympatický herec. „A samozřejmě miluju Land Rovery! Tím, že mi v rámci

slavnostního okamžiku pan Dajbych umožnil řídil Satbira, mi splnil můj velký sen.“

Zdroj: Kloboukfilm Foto: Josef Edvar Gregor

O dobrodružné expedici vás budeme průběžně informovat.

Označeno pod: ,

Back to top