Jarní soubor veletrhů bydlení, zahrad a designu 2018

Jarní soubor veletrhů bydlení, zahrad a designu 2018

FOR HABITAT, FOR INTERIOR, FOR GARDEN, DESIGN SHAKER, DESIGN V KOUPELNĚ a BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY. Více než 600 vystavovatelů v šesti veletržních halách dohromady tvoří ucelený přehled aktuálních trendů, novinek a inovací od předních firem v oborech interiérů, bydlení, designu a zahrad. Oficiálními vozy souboru veletrhů jsou automobily značky FORD.

FOR HABITAT – slaví jubilejní 25. ročník a poskytuje ucelenou nabídku v oboru pevných interiérových prvků (např. podlahy, okna, dveře), stavby a rekonstrukcí včetně bazénů a saun.

FOR INTERIOR – největší veletrh nábytku v ČR představí ucelenou nabídku pro vybavení interiéru od kuchyní, sedacích souprav, postelí až po bytový textil a bytové doplňky.

FOR GARDEN – odborný veletrh zaměřený na průřez všemi zahradními obory. Nechybí zde projekty, realizace a údržba zahrad, vybavení, nábytek, technika, závlahy, osvětlení, dekorace, dětská hřiště, sportoviště či městský mobiliář.

DESIGN SHAKER – výběrová přehlídka současného interiérového designu. Letos opět poskytne prostor pro představení mladých začínajících designérů, ale prezentují se také již zavedené značky. Součástí jsou i zajímavé semináře, přednášky a workshopy.

DESIGN V KOUPELNĚ – komplexní expozice designových koupelnových produktů, modelových řad a koupelnových konceptů. Jedinečná akce tohoto zaměření v ČR.

BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY – ucelená a vyhledávaná přehlídka nových projektů bydlení zaměřená na region Praha a okolí. Jedinečná možnost, jak si udělat přehled o všech aktuálních developerských projektech.

Všechny veletrhy na sebe tematicky navazují. Součástí doprovodného programu jsou odborné přednášky, semináře, workshopy i možnost konzultace s odborníky z jednotlivých oborů.

Základní údaje – souběh veletrhů::

Počet vystavovatelů: 612

Čistá výstavní plocha: 16 620 m2

Hrubá výstavní plocha: 32 000 m2

Kde: PVA EXPO PRAHA, Letňany

www.forinterior.cz

Výstava BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY

Jediná specializovaná výstava v ČR, která představuje širokou nabídku nových projektů od předních developerských firem. Oficiálními vozy výstavy jsou automobily značky FORD.

Jací vystavovatelé a projekty se zde objeví?

Nabídka rezidenčních projektů Pražské správy nemovitostí, neboli krátce PSN, tvoří především historicky cenné bytové domy v atraktivních lokalitách, které prošly citlivou rekonstrukcí. Velmi zajímavým počinem je loftový projekt Vanguard, kde výška stropů dosáhne až 4,5 metru a k dispozici jsou také penthousy s neuvěřitelnou rozlohou 795 metrů čtverečních.

Firma GEOSAN nabízí bydlení například v čerstvě zahájeném projektu ELEMENT LETŇANY se skvělou infrastrukturou či například Viladomy Zbuzany nebo tradičnější bydlení v projektu Panorama Beroun.

EKOSPOL, nejstarší developer na českém trhu, realizuje všechny výstavby z vlastních zdrojů. Aktuálně nabízí prémiové Michelské zahrady v širším centru Prahy, nebo projekty Panorama Kyje VII a VIII – menší bytové domy blízko přírody.

YIT se řadí k nejvýznamnějším stavebním firmám v celé severní Evropě. Aktuální portfolio tvoří AALTO Cibulka, SUOMI Hloubětín nebo také KORU Vinohradská.

JRD je uznávaný developer, který vytváří impozantní architektonická řešení v atraktivních lokalitách. Jedním z nich je velmi nevšední Rezidence Trilobit v pražských Hlubočepech.

Real-Treuhand rozvíjí a realizuje projekty všech velikostí od řadového domu až po výstavbu nové městské čtvrti. Projekt PALATA v Holečkově ulici je zasazen do atraktivní lokality pod Strahovem a bude poskytovat klidné bydlení v těsné blízkosti centra Prahy. Nejnovějším rezidenčním projektem této společnosti je Victoria Košíře.

 

Přehlídka DESIGN V KOUPELNĚ

První ročník jedinečné přehlídky koupelnového designu představuje přední domácí i zahraniční výrobce keramiky a koupelnového vybavení. Návštěvníci tak poprvé dostanou možnost v rámci jarního souboru veletrhů bydlení seznámit se s inovacemi a světovými novinkami v tomto oboru.

Společnost ProCearm, jež se stala hlavním partnerem přehlídky, vybírá do svého portfolia firmy přinášející na trh inovace a trendy již 18 let. V Hale 6 se představí spolu s předními českými i evropskými výrobci a značkami keramických obkladů, dlažeb, sanitární keramiky, sprchových koutů, vodovodních baterií, van, doplňků atd.

Představujeme vybrané vystavovatele:

Kaldewei je německý výrobce a celosvětový partner pro realizaci koupelen ze smaltované oceli. Ve svém portfoliu má více než 600 sprchových vaniček, umyvadel a koupacích van. Výrobky Kaldewei se díky svým zřejmým materiálovým přednostem v koupelně osvědčují již celá desetiletí. Podnik, založený v roce 1918, byl oceněn jako „značka století.“

Firma Hansgrohe zastupuje na českém trhu dvě značky – Hansgrohe a AXOR. Hansgrohe je prémiovou značkou sprchových, koupelnových a kuchyňských baterií včetně unikátního sprchového programu, který přináší nadčasová řešení spojující v sobě vynikající design, dlouhodobou kvalitu a inteligentní funkce pro maximální komfort ovládání. Firma spolupracuje s řadou progresivních designérů a designérek. Jednou z nich je například i Patricia Urquiola, která navrhla snovou koupelnu pro řadu AXOR.

Značka Diesel je známa především díky nestárnoucím a trendy oděvům. Nyní italský výrobce luxusních obkladů a dlažeb IRIS Ceramica vyvinul celkový koncept pěti sérií Diesel Living. Oblékněte svůj interiér tak jako sebe.

Německá společnost EMCO byla založena v roce 1952. Výrobce kvalitních a luxusních zařizovacích předmětů do koupelen v prémiovém segmentu zaručuje vysokou pravomoc v oblasti koupelnových doplňků, kosmetických zrcátek, zrcadel a zrcadlových skříněk s LED osvětlením, zápustných modulů a umyvadlových skříněk. Důraz je kladen na stoprocentní funkčnost a exkluzivní design.

Již přes 100 let stojí Ideal Standard v čele výrobců sanitární keramiky a dodává kompletní řešení koupelen nejvyšší kvality. Ideal Standard International se sídlem v Bruselu je společností s vedoucím postavením na trhu se zařizovacími předměty pro rezidenční, komerční i institucionální projekty. V České republice a na Slovensku nabízí značku Ideal Standard a Jado. Na veletrhu představí nejvýznamnější novinku ve své kategorii. Jedná se o novou, nejúčinnější a nejtišší splachovací technologii AquaBlade.

Společnost HÜPPE představuje německou kvalitu a více než 40letou zkušenost s výrobou. Byla vůbec první firmou, která začala prodávat sprchové kouty na evropském trhu. HÜPPE není jen firmou, která sprchové kouty vyrábí, ale také je vyvíjí. Zakládá si na své mnohaleté tradici a jakostní výrobě bez kompromisů.

Novinkou v nabídce firmy Zehnder Group Czech Republic s.r.o. jsou koupelnové radiátory Zehnder Kazeane od dvojice návrhářů King & Miranda. Jejich záměrem bylo vytvořit radiátor s dynamickým vzhledem s půvabem jednoduchosti. Zehnder patří k technologické a designové jedničce v oboru designových koupelnových a bytových radiátorů a k předním dodavatelům komfortních systémů větrání s rekuperací tepla a stropních sálavých panelů pro vytápění a chlazení.

Holandská značka RIHO znamená spolehlivost. Díky výraznému designu a inovativním výrobkům je společnost více než tři desetiletí úspěšnou značkou. Kvalita značky RIHO je patrná v každém detailu výrobku: v náročném designu, v dokonalém zpracování, na budoucnost orientovaných technologiích, ve vysokém komfortu a vysoké spolehlivosti.

Společnost LASSELSBERGER, s.r.o. je jediným výrobcem keramických obkládaček a dlaždic v ČR a zároveň se řadí k největším evropským výrobcům obkladových materiálů. Firma zachovává a rozvíjí tradici české značky RAKO, která slaví v roce 2018 již 135. výročí. Díky segmentaci značek RAKO HOME, RAKO OBJECT, RAKO SYSTEM pokrývá společnost téměř všechny potřeby zákazníků v oblasti výroby keramických obkladů a jejich následné aplikace. RAKO nabízí komplexní řešení.

Součástí přehlídky bude studio internetové televize TVBydlení.cz – televize plná inspirace, rad pro bydlení a významné médium v této oblasti. Vyrábí nejen reportáže, ale i celé magazíny o průběhu stavění domů nebo jejich rekonstrukcí. Již druhým rokem je mediálním partnerem největšího veletrhu interiérů FOR INTERIOR, ze kterého i letos přinese na www.TVbydleni.cz mnoho reportáží.

Doprovodný program:

Soutěž GRAND PRIX

Prestižní ocenění pro inovace a výjimečné exponáty je každoročně vyhlašováno organizátorem ABF, a.s. Odborná komise hodnotí nejen unikátnost řešení, vzhled či použitelnost, ale také technické řešení produktu. Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny v pátek 23. 3. 2018

Přehlídky DESIGN V KOUPELNĚ a DESIGN SHAKER, to nejsou jen různé expozice jednotlivých výrobců a značek. Jejich součástí je i bohatý doprovodný program, který přináší rozhovory, společenská setkání, přednášky či workshopy zajímavých hostů a partnerů.

Pátek 23. 3. 2018 se ponese v italském duchu s prezentacemi italských firem a přednáškami italských designérů. Jednou z významných osobností programu je Paola Tanini, přední italská produktová designérka současnosti a spolumajitelka společnosti Devon&Devon. Pod jejím vedením vznikají jedinečné kousky koupelnového vybavení, které přinášejí do interiérů nevídanou eleganci.

 

Veletrh FOR HABITAT

Veletrh zaměřený na bydlení, stavbu a rekonstrukci s tradicí již 25 let. Již neuvěřitelné čtvrtstoletí se scházejí špičky z oboru stavebnictví, architektury, designu, nábytku a dalších odvětví pod jednou střechou a prezentují zde novinky i trendy všem, kteří chtějí svoje bydlení vybavit a doladit do posledního detailu. Letos na veletrhu FOR HABITAT můžete najít firmy a výrobce, kteří sbírají úspěchy jak doma, tak i v zahraničí. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

Představujeme výběr z vystavovatelů:

ALUKOV, tradiční výrobce zastřešovacích systémů, získal nominaci na zlatou cenu Národního produktu od asociace SPASA Australia a díky této poctě se těší rostoucímu zájmu na tamním trhu. Kromě posuvných zastřešení teras CORSO jsou velmi populární jeho zastřešení bazénů a vířivých van, nebo zastřešení předzahrádek.

Rodinná firma DESJOYAUX nabízí svým zákazníkům bazény vybavené bezpotrubní filtrační jednotkou, která zajistí křišťálově čistou vodu. Těleso bazénu tvoří železobetonový monolitický skelet s životností srovnatelnou se základy domu. Díky unikátnímu způsobu výstavby je možno rozměry i tvar bazénu libovolně přizpůsobit požadavkům klientů.

Zlínská značka ALARIS přináší moderní řešení zastínění oken. Jedná se o různé druhy slunolamů. Zajímavé jsou i protidešťové pergoly plnící funkce stínění, zastřešení a regulovatelné ventilace nebo projekty dodávané na míru se záměrem designově ozvláštnit vzhled budovy.

Česká značka CAG je výrobcem interiérových dveří, zárubní, dveřních doplňků a skříní na míru. Ekologické smrkové nebo dubové dřevo na dveřní rámy je použito pouze z trvale udržitelného lesního hospodářství, tedy systémem, který přispívá a podporuje obnovu lesů a krajiny v České republice.

 

Veletrh FOR INTERIOR

Největší veletrh nábytku, interiérů a vybavení v ČR představuje aktuální trendy a novinky pro rok 2018. Sešli se zde přední domácí i zahraniční výrobci, kteří pokrývají celé spektrum nábytkářských oborů. Veletrh v minulosti uváděn pod jménem FOR FURNITURE změnil od letošního roku svůj název. Důvod je velmi logický. Veletrh už neprezentuje pouze nábytek (angl. furniture), nýbrž všechno, co z interiéru vytvoří kompaktní celek doladěný do nejmenšího detailu včetně pečlivě vybraných materiálů a barev. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

Představujeme vybrané vystavovatele:

Italský výrobce Magniflex představí unikátní biometrickou postel Magni Smartech, která díky své technologii zaznamenává a průběžně monitoruje kvalitu spánku, čas usnutí a probuzení, délku spánku, fáze spánku, srdeční a dechovou frekvenci, intenzitu světla, míru hluku v místnosti a mnoho dalších faktorů. Zaznamenaná data on-line přenáší do chytrých telefonů, porovnává je s doporučenými standardy a vytváří doporučení, jak zlepšit kvalitu spánku a tím i kvalitu a délku života. Vedle těchto základních funkcí nabízí i rychlou regeneraci ve stavu beztíže, funkce proti chrápání, jedinečný polohovací rošt s integrovanou masáží horní nebo spodní části těla a využití chromoterapie ke zlepšení kvality spánku. Nový patent společnosti Magniflex byl představen na veletrhu CES v Las Vegas a nyní je poprvé uváděn na trhu v České republice právě zde. V rámci Italského dne můžete navštívit přednášku majitele firmy Magniflex Marca Magniho, která se bude týkat tohoto světového patentu.

Původem valašská firma Jelínek se 120letou tradicí představí na veletrhu svůj bestseller roku 2017 – levitující ložnici FLABO. Kolekce FLABO vznikla ve spolupráci s německým designérem Jochenem Flacke, který pro výrobu zvolil masivní dub. V letošním roce se návštěvníci mohou těšit na tuto luxusní ložnici v novém, ryze přírodním provedení dub-rustik.

Přední český výrobce postelí a klinicky hodnocených matrací PURTEX ukáže ve své expozici BIO matraci ANITA. Základem této matrace je ortopedický lamelový rošt. Povrchová pěna NATURALTEX je vyrobena ze 100% přírodního kaučuku bez syntetických příměsí a je extrémně prodyšná.

Český výrobce sedacích souprav Böhm ve spolupráci s firmou JASYKO zde v premiéře představí unikátní řešení pro ozvučení prostor. Ozvučení je vestavné a výraznými basy ho doplní pohovka s vestavěným subwooferem. Zdroj zvuku se tím stává naprosto neviditelným, a to je ideální pro designové prostory unikátních hotelových pokojů až po hotelové lobby.

Doprovodný program:

5. ročník expozice s interiérovými trendy – Scéna: Inspirace & Trendy

Tato jediná přehlídka interiérových trendů v České republice nechybí ani letos. K vidění jsou nové trendy pro rok 2018 COLOR POWER, URBAN GREEN, PASTEL OASIS a IMPERFECTION HOME. Jako vždy má expozice své místo ve Vstupní hale II a její autorkou je designérka Iva Bastlová. Ta je autorkou i nové sekce s názvem I love Kitchen – přehlídky těch nejmodernějších výsuvů a výklopů,

spotřebičů, dřezů a baterií. Pracovní desky reflektují současné trendy a bude možné si prohlédnout konkrétní instalaci kompaktních desek. Čelní plochy budou také netypické – půjde o představení nové kolekce vytvořené digitálním tiskem. Každý den zde proběhnou odborné přednášky i praktické ukázky pro navrhování kuchyní, využití digitálního tisku i kulinářská show.

Soutěž GRAND PRIX

Prestižní ocenění pro inovace a výjimečné exponáty je každoročně vyhlašováno organizátorem ABF, a.s. Odborná komise hodnotí nejen unikátnost řešení, vzhled či použitelnost, ale také technické řešení produktu. Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny v pátek 23. 3. 2018.

Rozhovory, přednášky, workshopy, ale i udílení cen soutěže Nábytek roku 2018 budou probíhat v centru Haly 3 na pódiu DESIGN FRIENDLY MEDIA CAFÉ.

Slavnostní čtvrteční opening zahájí moderátor Pavel Anděl přivítáním vystavovatelů, obchodních partnerů, novinářů, architektů a designérů. Hosty programu budou Ing. arch. Hana Medková, kurátorka letošního Design Shakeru, designérka Iva Bastlová a Pavel Basl, ředitel společnosti ProCeram a.s., hlavního partnera přehlídky DESIGN V KOUPELNĚ.

V rámci openingu proběhne rovněž vyhlášení vítězů soutěže Nábytek roku 2018, tradičně pořádané Asociací českých nábytkářů. Mezi přihlášenými firmami se i letos objevilo široké spektrum současných českých špičkových výrobků v oblasti výroby nábytku. Hlavním cílem ocenění je podpora nové tvorby v nábytkářské výrobě v České republice s důrazem na kvalitní design.

Seminář: Na křídlech designu – interiérové trendy 2018

Úvodní slovo pronese zástupce Klastru českých nábytkářů. Součástí odborného bloku jsou přednášky o trendech v čalounění, návrhy interiérů podle Feng Shui a Interiérové trendy ze zahraničních veletrhů.

Pátek se ponese v italském duchu s prezentacemi italských firem a přednáškami italských designérů. Vystoupí zde majitel společnosti Magniflex Marco Magni a Paola Tanini, jedna z nejvýznamnějších italských produktových designérek současnosti tvořící pro značku Devon&Devon.

Dále se rovněž můžete těšit na přednášku majitele firmy Konsepti Davida Řezníčka „Designéři, ikony a fejky.

 

Přehlídka DESIGN SHAKER

Sedmý ročník jarní přehlídky českého i zahraničního designu DESIGN SHAKER představuje řadu známých jmen, ale i naprosté nováčky.

Skladba značek a jmen pro letošek vznikala pod zkušenýma rukama kurátorky Ing. arch. Hany Medkové. Představme si ty, které by vaší pozornosti rozhodně neměly uniknout.

Jedním z matadorů na poli designu je bezpochyby firma Konsepti, jejíž historie sahá až do roku 1995. V tomto roce vzniklo designérské studio jako společné dílo Davida Řezníčka a jeho manželky Lucie. Za dobu svého působení na českém a slovenském trhu studio spolupracovalo a spolupracuje se širokou řadou designérů, výrobců a dodavatelů především z Itálie. Na přehlídce budou mimo jiné prezentovat značku KARTELL, ikonu mezi designovými značkami.

Značkový italský nábytek můžete vybírat také u firmy Casa moderna. A nejen nábytek, vybavit interiér lze opravdu kompletně, neboť kromě sedacích souprav studio nabízí i značkové podlahy či tapety a další doplňky.

Firma JAP se pravidelně prezentuje na veletrzích i přehlídkách designu. V její nabídce nalezneme schodiště včetně doplňků, dveře, skryté zárubně či skleněné stěny včetně grafoskla, jež umožňuje zalaminovat digitální tisk či textilie, a tím designově sladit interiér do jednoho celku.

Svěží vítr přináší letošní nováček Justin Design. Studio, jež je na českém trhu sotva rok, si svým originálním a přátelským přístupem získalo již řadu spokojených klientů. Ryze české studio se zabývá výrobou a prodejem bytových doplňků. Aktuálním hitem moderních interiérů jsou ručně pletené a háčkované pufy.

Červa design – to je sklo. Za originálními kousky, vyrobenými tradiční metodou foukaného skla z českého olovnatého křišťálu, stojí hlavní designér a zakladatel studia Michal Červa. Michal kombinuje tradiční techniky foukaného skla s moderními technikami pískování, broušení a řezání.

Designér (umělec) Ivan Jurečka si pro letošní přehlídku připravil nový 3D objekt. A není to objekt malého významu, ba naopak. Jedná se o skulpturu s podobiznou našeho prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Jak je pro Ivana typické, opět použil staré gramofonové desky, a tím celý objekt získal na zajímavosti a jedinečnosti. Doposud byla jeho tvorba známá především jako vyřezávané obrazy a grafiky právě do starých gramofonových desek.

Značka LUSITO, která se prezentuje na DESIGN SHAKERu pravidelně, letos nově pod značkou DECO LOCO, se specializuje na návrhy a vybavování obývacích i dětských pokojů. Interiéry z dílny DECO LOCO jsou originální, hravé a nápadité. Uvidíte sami.

Další značkou, která se na přehlídce neprezentuje poprvé, je firma Benlemi. Ta zde představí svůj originální český nábytek z přírodních materiálů. Kdo vyznává minimalismus, funkčnost a eleganci, najde ve výrobcích této značky určitě zalíbení.

Paletky – to je originální studio, které dává „druhou šanci“ atypickým paletám. Z nich tým designérů vytváří jedinečné nábytkové kousky či interiérové doplňky. Studio nenabízí jen konkrétní výrobky nebo návrhy interiérů, ale také tvůrčí teambuldingy či workshopy. Stánek Paletky určitě stojí za návštěvu.

Doprovodný program:

DESIGN SHAKER, to nejsou jen zajímavé expozice jednotlivých studií a značek, ale také bohatý doprovodný program. Nahlédněme tedy pod pokličku organizátorů, na jaké vybrané lahůdky se můžeme letos těšit. Rozhovory, přednášky, workshopy, ale i udílení cen Nábytek roku 2018, se uskuteční v centru Haly 3 na pódiu DESIGN FRIENDLY MEDIA CAFÉ.

Každý den přinese něco jiného.

Slavnostní čtvrteční opening v 15.00 zahájí moderátor Pavel Anděl přivítáním vystavovatelů, obchodních partnerů, novinářů, architektů a designérů. Hosty programu budou Ing. arch. Hana Medková, kurátorka letošního DESIGN SHAKERU, designérka Iva Bastlová, která již tradičně připravuje téma SCÉNA: Inspirace & Trendy se čtyřmi aktuálními směry v oblasti interiérového designu. Součástí openingu bude také tisková konference s představením celého souběhu jarních veletrhů, kde promluví Pavel Basl, ředitel společnosti ProCeram a.s., hlavní partner přehlídky DESIGN V KOUPELNĚ.

V rámci openingu proběhne rovněž vyhlášení vítězů soutěže Nábytek roku 2018 tradičně pořádané Asociací českých nábytkářů. Mezi přihlášenými firmami se i letos objevilo široké spektrum současných českých špičkových výrobků v oblasti výroby nábytku.

Pátek se ponese v italském duchu s prezentacemi italských firem a přednáškami italských designérů. Zajímavá bude přednáška Marca Magniho, majitele italské společnosti Magniflex, který představí unikátní patent této společnosti v oblasti spánkové regenerace – biometrickou postel Magni Smartech. Nový patent společnosti Magniflex byl poprvé představen na veletrhu CES v Las Vegas a nyní zde bude mít svoji evropskou premiéru.

Další osobností programu je Paola Tanini, jedna z nejvýznamnějších italských produktových designérek současnosti. Pod jejím vedením vznikají jedinečné kousky koupelnového vybavení, které přinášejí do interiérů nevídanou eleganci a tradici. Nejen v Itálii značka Devon&Devon představuje luxus a kvalitu.

Další ze zajímavých prezentací bude přednáška majitele firmy Konsepti Davida Řezníčka „Designéři, ikony a fejky.“

Víkend bude patřit samotným designérům. Neváhejte a přijďte se zúčastnit některého ze zajímavých workshopů nebo si poslechnout příběhy a názory českých designérů. Za zmínku rozhodně stojí Jakub Zajíc, autor projektu Vnitroblock a jehož časopis Forbes zařadil mezi významné osobnosti v žebříčku 30 pod 30. Snahou Jakuba a jeho parťáka Lukáše Žďárského je přetvářet zpustlé, opuštěné prostory v místa plná života. Právě holešovický Vnitroblock je úspěšným příkladem jedné takové proměny. Kde bere inspiraci, jaké další projekty chystá a spoustu dalších otázek zodpoví v rámci „talks“ na DESIGN SHAKERU. Za zmínku stojí také zajímavé přednášky Hany Kroa, KARTOONS, DOVÝROBY, Duo Schwesters a mnoha dalších, kteří doplní víkendový program.

 

Veletrh FOR GARDEN

12. ročník největšího odborného veletrhu v ČR zaměřeného na průřez všemi zahradními obory. Zahrnuje projekty, realizace a údržbu zahrad, jejich vybavení, zahradní nábytek, techniku, závlahy, osvětlení, krby, drobné stavby, dekorace, dětská hřiště a sportoviště či vybavení pro komunální sféru.

Představujeme vybrané vystavovatele:

Značka BEST je tradiční jedničkou na poli betonových prvků pro venkovní architekturu. Kromě nejrůznějších dlažeb, palisád a obrubníků pro vytvoření krásného okolí vašeho domu nebo zahrady nabízí svým zákazníkům také plotové a zdicí systémy.

Beton Brož má v nabídce více než tři tisíce betonových výrobků. Velmi zajímavá je edice Brož Tvář dřeva, ze které lze vytvořit dlažbu, schodiště a elegantně je doplnit lavicí, stolem nebo funkčním květináčem. Vyzkoušet můžete bezplatný program Beton Brož Vision a v několika málo krocích si tak nasimulovat okolí vašeho vysněného domu.

S produkty CS – BETON můžete své okolí doladit do posledního detailu. Moderní i rustikální dlažby nesčetných barev, okrasné a opěrné zdi či ohniště budou chloubou vaší zahrady.

Společnost PIEDRA UNO je výrobcem i prodejcem produktů z přírodního kamene. Hlavními tahouny jsou kamenné koberce, které jsou hojně využívány na renovaci starých ploch, jako jsou balkony, asfalty a zámkové dlažby, ale skvěle vyniknou i v okolí bazénů. Systém instalace typu plovoucí dlažba je unikátním systémem finálního povrchu pro interiér a exteriér.

Společnost CIME se vedle zemědělské a stavební techniky specializuje také na prodej profesionální techniky určené k údržbě zahrad a zelených ploch. Na své expozici předvede širokou škálu strojů značek Stiga a Fort, profesionální vysavače, fukary, vertikutátory, aerifikátory a sekačky Billy Goat, malotraktory Goldoni, až po legendární americké sekačky Walker Mowers s nulovým poloměrem otáčení.

Firma GARNEA je výhradním dovozcem renomované značky DEUTZ-FAHR, která veškerou zemědělskou techniku na úpravu zahrad, vinic či sadů vyrábí v Německu. Značka DEUTZ-FAHR je mezi zemědělci na celém světě synonymem německé kvality, spolehlivosti a dlouhé životnosti. Skupina DEUTZ-FAHR patří do trojice největších světových výrobců traktorů. Je výrobcem, který už od dvacátých let minulého století sází na inovaci a pokrok. Plynulá převodovka, semiaktivní odpružení panoramatické kabiny, AGRex technologie pro úsporu paliva, to je jenom několik technických prvků, které společně se silou a obratností dělají z traktorů DEUTZ-FAHR profesionální pomocníky na každý den.

Japonská HONDA není pouze značkou motorek či automobilů. Své stálé místo zaujímá i v oblasti zahradní techniky. Na stánku BG TECHNIK CS se seznámíte s motorovými sekačkami vybavenými dvěma sekacími noži, travními traktory s integrovaným mulčováním, malými rotavátory a křovinořezy s tichým 4T motorem, robotickými sekačkami Míímo a dalšími stroji, které vám usnadní a zpříjemní práci nejen na zahradě.

Společnost Ama Czech nabízí robotické travní sekačky Robomow, které jsou ve svém oboru jedničkou ve světě. Tyto kvalitní a nadčasové stroje se vyznačují moderním designem, bytelnou konstrukcí, nadprůměrným výkonem a mnoha nadstandardními funkcemi. Robomow jednoduše nastavíte pomocí mobilní aplikace z vašeho chytrého telefonu, kde také můžete sledovat aktuální činnost stroje a zároveň se věnovat jiným aktivitám.

Doprovodný program:

Floristický program každý den přináší odborné přednášky, semináře, workshopy i možnost konzultace s odborníky z jednotlivých zahradních oborů. Součástí veletrhu jsou i zajímavé výstavy Strom roku, Zahradní železnice a Brána recyklace. Dále proběhne v rámci floristického programu soutěž pod názvem Otvírání jara, která je určena studentům středních odborných zahradnických škol.

V sobotu se uskuteční dražba soutěžních prací ve prospěch Nadačního fondu Moje velké přání.

Označeno pod:

Back to top