KÆLAN MIKLA (IS), LO/VE (CZ), speciální host: STOCKHAUSSEN (MEX)

MENU: KÆLAN MIKLA (IS), LO/VE (CZ), speciální host: STOCKHAUSSEN (MEX)

18.10. 2017, 19:30h

(A)void Floating Gallery, PRAHA

předprodej Goout.net

Tuzemská koncertní premiéra je přichystána na 18. října, kdy se na palubě (A)void Floating Gallery v Praze představí islandské trio Kælan Mikla z nastupující generace islandských kapel sdružujících okolo aktivit magazínu a labelu Myrkfælni. Laufey Soffía, Sólveig Matthildur Kristjánsdóttir a Margrét Rósa Dóru- Harrysdóttir založil své původně syrově-punkové poetické trio v Reykjavíku roku 2013. Než o tři roky později spatřilo světlo světa jejich eponymní debutové album u Fabrika Records (vydávající mj. She past away či Lebanon Hannover), urazili ve svém hudebním vývoji poměrně zajímavou cestu. Živé bicí nahradila elektronika a syntezátory, které stále více podbarvují naléhavost zpěvu v jejich mateřštině společně s charakteristikou melodickou postpunkovou basovou linkou. Aktuální sound je pasuje mezi nejžhavější jména současné darkwave scény, do které vpluly naprosto suverením způsobem. Nové album, které nyní připravují, slibuje především překročení žánrů a hudebních reminiscencí a velmi nadějný krok směrem k vlastní hudební osobitosti.

Speciálním hostem večera bude jeden z mnoha hudebních projektů Angela Kauffa skrývající se pod jménem Stockhaussen. Ač je rodákem z México City, ve své tvorbě je ovlivněný mnohými hudebním žánry spíše kontinentální a především ostrovní britské hudební scény posledních dekád minulého století. Hudebně se prezentuje hudebnou z ranku minimal wave, synth/dark wave a postpunku. Původ jeho uměleckého jména má přímou souvilsost s německými umělci inspirovanými osobností a odkazem J.S.Bacha. Tedy Wolfgangem Stockmeierem, německým varhaníkem a skladatelem a Eliasem Gottlieb Haussmannem, portrétistou uvedeného barokního mistra. Mistrné jsou také Angelovy studiové kolaborace s celou řadou hostujících vokalistek (Ditta Perdit, Keren Batok či aktuálně právě se Sólveig Matthildur z Kælan Mikla). Tento večer však pojme velmi speciálně a tanečně s předzvěstí materiálu z nové desky.

O úvodní koncert večera se pak postará art-punkového duo LO/VE, z něhož čiší spontánní energie, která probíjí během vystoupení mezi výtvarníkem Pavlem Ptáčníkem a herečkou Markétou Dvořákovou a nakažlivě se přenáší i na publikum. Jejich doposud jediný release s výmluvným názvem It’s Fucking Amazing That You’re Here, nese značku kolektivu VOLELOVE, jenž sdružuje například i spřízněné I Love 69 Popgejů nebo Schwarzprior.

Více informací naleznete tradičně na http://www.menumusic.cz

Odkazy: http://www.kaelanmikla.bandcamp.com http://www.stockhaussen.com/ http://lovethecrew.bandcamp.com/

Dále připravujeme:

11.11. O z v ě ny MENU LABoratory /w Pjoni (SK), False Trance (CZ)

24.11. a 25.11. Cosi e Cosi (CA) + MENU gallery

30.11. Kollaps (AUS)

Označeno pod:

Back to top