MOJE ROKY V IZRAELI

HODNĚ UPŘÍMNÁ KNÍŽKA DAVIDA BORKA

   Víc jak čtvrtstoletí návštěv v Izraeli, přes dvacet let novinařiny a téměř pět let post zpravodaje ČT na Blízkém východě. To jsou zkušenosti a zážitky, o něž se chce David Borek podělit ve své knize Moje roky v Izraeli, kterou vydává nakladatelství Bizbooks(399 Kč).

Čechy zajímá Izrael. Kdoví, možná trochu i proto, že tu zemi není úplně snadné pochopit. Čím víc toho víte, tím míň tomu rozumíte. Mojí pracovní metodou je upřímnost k sobě i okolí, odpor k patosu. Zálibu v pozorování svého okolí jsem asi získal prací v televizi.“

V knize Moje roky v Izraeli se čtenář dozví nejen téměř vše o Svaté zemi, ale i o práci zpravodaje. Autor se naplno a upřímně rozepíše o izraelské mentalitě, tamní politice nebo o izraelsko-palestinském konfliktu.

 Nejde jen o pouhé střípky, útržkovité informace, válečné historky nebo cestopisné vyprávění o svatých místech a kostelech ani o dějiny Izraele. Knížka představuje daleko pestřejší a přitom mnohem provázanější a kompaktnější čtení. Ze stylu který David Bořek použil v této knize je vidět velký nadhled a odstup k problémům, které se zdají prostému smrtelníkovi naprosto neřešitelné a tím pádem je autor dalek toho aby komukoliv jakkoliv stranil.

 O autorovi :

David Borek, televizní reportér a moderátor, je téměř pět let stálým zpravodajem České televizeIzraeli a na Blízkém východě. Po absolvování oboru historie–politologie na Filozofické fakultě pracoval v letech 2000 až 2002 pracoval jako reportér zpravodajské televize TV3, později moderoval Události, komentáře, Interview ČT24 a ve dvojici s Danielou Písařovicovou ranní Studio 6.

Pavel Šmejkal – redaktor