Koncert Děti dětem byl zase bomba !

Koncert Děti dětem byl zase bomba !
Návod: Vezmeme sál plný dětí a jejich vedoucích, přidáme několik významných
hostů, postupně na ně necháme působit hudební a taneční vystoupení soutěžících
Pionýrského Sedmikvítku proložené předáváním prestižních putovních pohárů. V průběhu zhruba tří hodin narůstá nadšení a vzniká pořádně jiskrná atmosféra. Že tenhle vzorec pionýrské chemie spolehlivě funguje a žádný výbuch při něm nehrozí, dokázal už podvaadvacáté koncert Děti dětem, který v sobotu 2. 2. 2019 uspořádal Pionýr ve spolupráci s Nadací Dětem 3. tisíciletí v Kongresovém centru Praha.
Aby výsledná sloučenina byla co nejrůznorodější, pódiem vířily zářivé taneční kostýmy
doprovázené moderní hudbou například při vystoupeních taneční školy Aneri nebo souboru Happydance, střídaly je klidnější písničky třeba v podání dívčí skupiny Andromeda i rockové pecky kapely Out of Nowhere, na lidovou notu zahrál valašský soubor Malá Rusava nebo droboučké duo Jenda Vilánek a Lucka Zdeňková, kterým publikum věnovalo potlesk jako skutečným superhvězdám. Na závěr celou směs přivedlo téměř k varu společné zpívání, kterému z pódia veleli zpěvák Karel Smeykal a zpěvačky Neroli a Zuzka Sakařová, zatímco plný sál jim dělal impozantní sbor. To byly chvilky, na které jistě nezapomene vůbec nikdo z přítomných.
Celým večerem provázel Matěj Rychlý.
Mezi hosty byla letos také ministryně financí Alena Schillerová. Ta po příchodu na
pódium komentovala pohled do sálu slovy: „Tolik dětí jsem asi ještě nikdy pohromadě
neviděla!“
Zhostila se spolu s 1. místopředsedkyní Pionýra Darinou Zdráhalovou a prezidentem
nadace Dětem 3. tisíciletí Michalem Pokorným předávání Putovních pohárů předsedy vlády ČR, které je důležitou součástí vzorce zvaného Děti dětem už od samého počátku. Novými držiteli tohoto tradičního ocenění jsou Folklórní soubor Malá Rusava z Bystřice pod Hostýnem (Folklórní tanec), Pionýrská skupina Nepomuk (Výtvarné činnosti), Dům dětí a mládeže Český Krumlov (Dětská Porta), Pionýrská skupina Čestice Podlesáci (Melodie) a Středisko volného času TYMY Holešov (Tanec). To ale nebylo všechno, paní ministryně se zapojila i do udělení nejvyššího
pionýrského vyznamenání. Křišťálovou vlaštovku předala Marcele Hrdličkové z Chropyně.
Záštitu nad koncertem převzal Ing. Andrej Babiš, předseda vlády ČR., Mgr. Radek
Vondráček, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Ing. Robert Plaga, Ph.D., ministr
školství, mládeže a tělovýchovy a Mgr. Václava Klaus, předseda výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Děkujeme!
Koncert Děti dětem je tradičním vyvrcholením a přehlídkou vybraných vystoupení
Pionýrského Sedmikvítku – otevřené kulturně-umělecké soutěže, které se každoročně účastní několik tisíc dětí. Mezi soutěžními oblastmi (Melodie, Divadlo, Tanec, Dětská Porta, Výtvarné činnosti, Clona – film, foto, video, Folklórní tanec a Literatura) si každý může najít tu svou, ve které se chce poměřit s vrstevníky.
V případě zájmu o další informace přímo o akci kontaktujte Mgr. Irenu Černou –
irena@pionyr.cz, 234 621 298, ohledně dalších informací o Pionýru a jeho činnosti Mgr. Jakuba Kořínka – jakub@pionyr.cz,
www.pionyr.cz

www.detidetem.cz

Označeno pod:

Back to top