v Novém Městě nad Metují dne 27. 4. 2023

Vzhůru ke hvězdám s Novoměstskou filharmonií

Hvězdné války a Planety Gustava Holsta v živém provedení přímo pod hvězdnou oblohou.

Mladý symfonický orchestr z Nového Města nad Metují míří do Prahy, kde se na jeden večer stane strážci galaxie a rytíři Jedi. Doslova a do písmene hvězdný program láká na strhující hudbu z pop kulturního filmu Hvězdné války a cestu po Planetách Gustava Holsta. Kapitán téhle vesmírné posádky Marek Klimeš vás vezme na Mars, Venuši a Jupiter.

Novoměstská filharmonie je osmdesáti členný orchestr s bohatými zkušenostmi s vystupováním na tuzemských (Smetanova Litomyšl) i mezinárodních (Evropský hudební festival, Musica festa Florence) festivalech, ze kterých si pravidelně přiváží zlaté medaile i další ocenění. Na svých koncertech kombinuje Novoměstská filharmonie klasickou hudbu s orchestrálními provedením skladeb z filmů a muzikálů. Ve svém domovském regionu pravidelně vyprodává koncerty a zápal jejich mladých hráčů nabíjí přítomné diváky pozitivní energií. „Do Prahy se už se moc těšíme. Ta atmosféra velkoměsta a koncertů pod širým nebem z nás vždycky dostane maximum, zvlášť když se hraje taková hudba jako třeba z Hvězdných válek. Je plná emocí, energie, romantiky… barevná a člověka doslova vtáhne do děje, i když ten film zrovna neviděl,“ doplňuje k programu ředitelka orchestru Eliška Kratěnová.

Nasedněte s nimi do vesmírného korábu v barokním prostředí Valdštejnské zahrady v Praze, kam dorazí se světelnou show a řadou dalších překvapení. Koncert se koná ve spolupráci se Senátem ČR pod záštitou senátora Jana Grulicha.

10. června ve 20:00 tahle parta rozbuší srdce fanoušků nejen filmové hudby. Vstupenky jsou k zakoupení v síti Ticketstream: https://www.ticketstream.cz/vstupenky/vzhuru-ke-hvezdam

Na viděnou a ať vás provází hudba!

Novoměstská filharmonie (NoFi) je osmdesátihlavým symfonickým orchestrem, který si zvolil jako své poslání šířit lásku ke klasické hudbě.

Zvládáme se ponořit do Smetanovy Vltavy i vyrazit s Antonínem Dvořákem do Nového světa. Doprovázíme Froda na jeho nelehké pouti v Pánovi prstenů. Na citlivou notu posluchače naladíme ústřední melodií ze Schindlerova seznamu, abychom je vzápětí ohromili motivem z Hvězdných válek.
Nejvřelejší publikum máme v domovském Novém Městě nad Metují, ale velkého ohlasu jsme se dočkali také na Smetanově LitomyšliMoravském podzimu v Brně i při vystoupení pod skleněnou střechou kostela Nanebevzetí Panny Marie v Neratově.

Na našich koncertech se v roli hostů objevují profesionální hudebníci – světově proslulý klavírista Lukáš Vondráček, koncertní mistr Symfonického orchestru Českého rozhlasu Petr Zdvihal, sboristka Státní opery Lucia Bildová nebo barytonista Moravského divadla Olomouc Martin Štolba a další.
Kompletní životopis

Kontakty:

Novoměstská filharmonie (zřizovatel Městský klub v Novém Městě nad Metují), Boženy Němcové 720,  549 01  Nové Město nad Metují, www.nofi.cz


Jiří Švanda, PR a Marketing, e-mail: 
marketing@nofi.cz, tel.: 602 221 701
Eliška Kratěnová, ředitelka orchestru: 
management@nofi.cz, tel. 605 117 056

Novoměstská filharmonie
Hlavní nabídka

Všechny koncerty

11. 4. 2023

Chystáme pro vás festival Smetanovské sny

Ve dnech 20.–28. května 2023 zazní na novoměstském zámku a na jednom z nejkrásnějších náměstí v republice hity Elly Fitzgerald, skupin Queen a Bee Gees, ale i hudba z Hvězdných válek. Paralelně s hudbou budou moci návštěvníci konzumovat i Nové Víno v Novém Městě a okusit gastrospeciality na Food Art Festivalu.

Přečíst víc

Novoměstská filharmonie

Novoměstská filharmonie je jedním z mála amatérských hudebních těles své velikosti a také jednou ze dvou filharmonií v Královéhradeckém kraji. Navazuje na dlouholetou tradici Komorního orchestru založeného Dušanem Vrchoslavem.

O nás

Arturo Marquez – Danzon No.2

Chrudimské Rendez-vous 2017, Regionální muzeum Chrudim

Tvoříme


  • nofi na sítích

Stránky

Kontakt

Novoměstská filharmonie
Městský klub v Novém Městě nad Metují
Boženy Němcové 720
549 01 Nové Město nad Metují

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři


© nofi 2023