KŘEHKÁ KRÁSA 2019 – město plné skla a bižuterie .

KŘEHKÁ KRÁSA 2019 – město plné skla a bižuterie

Svaz výrobců skla a bižuterie spolu s partnery připravil již osmý ročník

prezentačně-prodejní výstavy skla a bižuterie „Křehká krása 2019“.

V areálu jabloneckého Eurocentra se ve dnech 8.–11. srpna 2019 představí

a nabídnou své nové kolekce čtyři desítky výrobců skla, bižuterie a vánočních ozdob.

Magnetem letošní výstavy jsou :

n „ Kolekce Miss České republiky „ , kterou představí svaz ve spolupráci s Miss České republiky . Nová kolekce designové bižuterie z dílen členských firem svazu bude mít na výstavě premiéru a návštěvníci si budou moci tuto bižuterii nakoupit.

n „ Sklo na Železnobrodsku „ představí několik firem, které reprezentují sklářské a bižuterní techniky, typické pro tuto oblast.

n Defilé finalistek soutěže Miss České republiky 2019 v rámci doprovodného programu výstavy.

Výstava má i program pro odborníky. Svaz je pořadatelem konference

„ Česká bižuterie – současnost a budoucnost „, která je součástí incomingové mise Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Účastníky mise budou obchodníci z Ruské federace

a Kazachstánu.

Křehká krása již tradičně díky podpoře ministerstva kultury nabídne také rozsáhlý program předvádění vybraných technik zpracování skla a bižuterie, jemuž dominují mobilní sklářská huť a tvůrčí dílny určené zejména dětem.

Z bohaté nabídky doprovodného programu se největší oblibě každoročně těší svazová módní přehlídka „Made in Jablonec 2019 “, letos s podtitulem „ Haute Couture „.

„Křehká krása je již nedílnou součástí prázdninového kulturního a turistického programu Jablonce nad Nisou. Návštěvníkům nabízíme 4 dny plné zážitků v krásném výstavním areálu. Chceme podpořit tradiční bižuterní a sklářský průmysl a představit ho v plné kráse.

Přejeme si, aby se návštěvníci výstavy přesvědčili o kreativitě a umění českých sklářů a výrobců bižuterie. Rádi bychom také překonali loňský návštěvnický rekord, kdy výstavu shlédlo 12.500 návštěvníků“. Jedním z našich cílů je zvýšit počet zahraničních návštěvníků.

Výstava je nedílnou součástí projektu „ Do Jablonce nad Nisou za sklem a bižuterií „ na jehož rozvoji úzce spolupracujeme s Libereckým krajem a CzechTourismem, jak uvádí předseda Svazu výrobců skla a bižuterie Pavel Kopáček.

Vstupné na Křehkou krásu je pouhých 60,- Kč, vstupenka přitom platí po celou dobu výstavy, včetně vstupu do Muzea skla a bižuterie.

Děti o 15 let mohou přijít v doprovodu rodičů zdarma.

Partnery výstavy jsou:

Ministerstvo kultury ČR, Česká centrála cestovního ruchu CzechTourism, Liberecký kraj, Statutární město Jablonec nad Nisou, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, Preciosa a.s., Jablonecké kulturní a informační centrum, Eurocentrum Jablonec nad Nisou, Texo Plus s.r.o a JBX Promotion s.r.o.

P.Kopáček , předseda představenstva SVSB (TZ 2-2019) www.krehkakrasa.cz

Označeno pod: ,

Back to top