Křest knihy – Akademie – knihkupectví Praha – Václavské náměstí

V Praze proběhl křest knihy spisovatelky paní Blanky Faltové.Křest proběhl za účasti přátel paní spisovatelky ve velmi krásné atmosféře.

Spisovatelka se narodila

v Praze, nyní žije v Hronově, městě, kde se každý rok koná na počest spisovatele Aloise Jiráska setkání amatérských herců, Jiráskův Hronov. /Východní Čechy/

Má dvě dospělé děti, dceru Blanku a syna Jaroslava. Je vdaná,vyučila se a pracuje v gastronomii. Ráda vaří, cestuje a má mnoho zálib, na které ji již  nestačí čas.

Láska k literatuře u spisovatelky trvá od doby, kdy se naučila číst a psát. Od první třídy  ji prostě milovala. Možná se na tom podílelo hned zkraje hodně pozitivních faktorů. První byl ten, že  měla výbornou paní učitelku, Procházkovou. Ta uměla o kráse – dorozumívat se slovem,  dětem tak poutavě vyprávět, že  se  děti, samy snažily o to, naučit se je co nejdříve a poskládat je do smysluplných slov, či vět. A protože  moc ráda poslouchala pohádky, /druhé pozitivum/ které ji četla každý večer maminka, nebo sestry, zkoušela si texty i sama upravit, pokud se ji ty v knize z nějakého důvodu nelíbily.

Později  ve škole milovala – slohy, měla sešity neustále na výstavě a četla a četla téměř všechno, co ji přišlo pod ruku. Začínala  tedy pohádkami, později poezií, a nakonec skončila u prózy. V devíti letech ji napsala redaktorka z Mateřídoušky, kam  poslala svůj první pokus o dlouhou pohádku pod názvem o Zajíčkovi Foukalínkovi, že píše opravdu moc krásně, že má velký talent na psaní a určitě má v psaní pokračovat. Věnovat se tomu. Pohádka se přečetla i v rozhlase.

V šuplíku se ji kdysi hromadilo spousta textů, takže když  se jich jednou rozhodla zbavit, a vyhodila je, udělala  nesmazatelnou chybu, které dnes velmi lituje. Ráda by si to dnes vše přečetla znova. Teprve za poslední léta, se  rozhodla, nevyhazovat a raději posunout psaní trochu dál. Zúročit čas, strávený touto zálibou. Nejprve  vydala knihu básní. Dotek štěstí – 2006, uspěla v několika literárních soutěžích, publikovala ve sbornících, k tomu přidala povídky, kde se také sklízela úspěchy a nyní u prózy. První kniha byla vydaná 2015 NA SLZY NEZBYL ČAS, nakladatelství Petrklíč. Druhá – Fronta na lásku / křest 24.3.2016. Má ráda vážnější témata. O čem je život. Co v něm znamenáme. Co pro  jiné můžeme udělat. Nebo naopak neudělat si navzájem, neubližovat si. Ráda poukazuje na lidské nešvary a možná /naivně?/ věří, že se lidé z jejich knih dozví něco, co jim pomůže být silnější a přeprat svůj někdy složitý osud, prostě, obrátit ho k lepšímu.

Blanka Faltová Hronov – Fronta na lásku – křest- 24. 3. 2016

ČESKÝ SMĚR – František Bouda

 

Označeno pod: , , , ,

Back to top