Langmajer na střídačku míří do českých kin

Langmajer na střídačku míří do českých kin

Režisér Petr Zahrádka spolu s tvůrci představili dnes na novinářské projekci nový film Chlap na střídačku. Do hlavních rolí vztahové komedie obsadil Jiřího Langmajera, Ivanu Chýlkovou, Ivu Janžurovou či Lucii Žáčkovou. Do českých kin jej 13. února 2020 uvede filmový producent a distributor, společnost Bohemia Motion Pictures.

Již patnáct let šťastně vdaná Zuzana jednoho dne zjistí, že má její manžel Jiří delší dobu poměr s jinou ženou. Zuzana neváhá a rozhodne se svou sokyni Lenku navštívit a učinit jí tak trochu netradiční návrh. Její plán je přímo skandální. Navrhne jí totiž, že si rozdělí péči o Jirku a udělají z něj tak chlapa na střídačku. Lenka nakonec souhlasí a obě ženy představí tento nový způsob života Jirkovi. Tedy spíše ho postaví před hotovou věc. Co se všem zdá zpočátku jako perfektní plán, tedy jeden týden se svou ženou, ten druhý zase s milenkou, se nakonec může ukázat jako noční můra pro všechny.

Režisér a scénárista Petr Zahrádka, který je podepsán například pod úspěšnými televizními projekty Nevinné lži, Soukromé pasti či Doktor Martin získal pro svůj film silné obsazení. Klíčovou trojici ve složení Jiří Langmajer, Ivana Chýlková a Lucie Žáčková doplní Iva Janžurová, Pavel Nový nebo Martin Pechlát. Za kameru usedl Marek Janda, především televizní kameraman seriálů jako je Cirkus Bukowsky, Rapl, Dáma a král či filmů Gangster Ka.

„Jiřího Langmajera znám 20 let, jsme kamarádi a v roli jsem ho viděl od začátku. S Ivanou Chýlkovou a Lucií Žáčkovou jsem se profesně potkal poprvé a musím říct, že dohromady to s nimi byla krásná práce. Díky tomu, že natáčení probíhalo v průběhu divadelních prázdnin, tak všichni měli čas, nikam nespěchali, i proto jsme byli schopni natočit film během neuvěřitelných 19 dní,“ říká k průběhu natáčení režisér Petr Zahrádka s tím, že zvažovali i obsazení mladších herců, ale nakonec se i vzhledem k tématu filmu přiklonili zaměřit příběh na střední generaci, což komediální rovině snímku jen prospělo.

Natáčení filmu probíhalo v pražských lokacích a Králově Dvoře v průběhu loňského roku.

Průběžné informace budou k dispozici na fb profilu https://www.facebook.com/bohemiamotionpictures/ a webu http://www.bohemiamp.cz/.


Originální název: Chlap na střídačku Délka filmu: 109 min. Žánr: Komedie Zvuk/formát: DD/2D Režie: Petr Zahrádka Verze: Přístupnost: česká 12 Hrají: Jiří Langmajer Ivana Chýlková Iva Janžurová Lucie Žáčková

Země původu: ČR Světová práva: Bohemia MP Rok výroby: 2020

Označeno pod: , ,

Back to top