Lednové Lyžebraní v Hlavenci jde do finále

Lednové Lyžebraní v Hlavenci jde do finále

 

I když si letos zima dává na čas, štěstí přeje připraveným a je tak třeba mít nachystáno vhodné vybavení, až nastane ten správný okamžik. Povánoční slevy jsou v plném proudu, takže je určitě z čeho vybírat. Koupit v dnešní době sjezdové lyže je ale celkem složité a poměrně alchymie. Zvlášť pro začátečníky. Na místě je tedy otázka, zda pořizovat lyže nové. A nejen v případě, že je kupujete pro děti, které potřebují každý druhý rok jiné.

 

„Výběr lyží je natolik specifická věc, že je nutné se poradit s odborným personálem. Důležité je vědět, že všechny renomované značky jsou na podobné úrovni. Platí také, že pokud rádi lyžujete rychleji, na rekreační lyži v ceně do 9000 Kč nebudete mít z jízdy dobrý pocit,“ říká odborník Zdeněk Hnát, který už pátým rokem pořádá Hlavenecké Lyžebraní, kde můžete od 22. ledna vybírat z nových, ale především použitých lyží za velkoobchodní ceny.

Bazarové vybavení je u milovníků zimních sportů stále oblíbené. Hlavním argumentem je samozřejmě cena. Špičkové nové modely přijdou až na desetitisíce a z druhé ruky je pořídíte o 50 % levněji. Kvalitní, méně použité zboží za nižší ceny se vyplatí například pro děti, které rostou a je nutné pravidelně měnit nejen lyže, ale i lyžáky a oblečení. Pokud tedy lyžujete častěji, vyplatí se finančně víc než využití služeb půjčoven. „Pro představu: bazarové lyže s vázáním nabízíme v rozmezí od 500 Kč do 4000 Kč za ty nejlepší, přičemž původní cena byla 8000 Kč až 30000 Kč. Lyže pocházejí z půjčoven a testovacích center v Rakousku, Švýcarsku a Francie. Lyže jsou rok až tři staré a na všech je udělaný velký servis včetně voskování. Třeba teď v lednu nabízíme ke každým lyžím od 500 Kč, bazarové lyžáky zdarma. Když si zákazník vybere bazarové boty, automaticky je dostane za půlku,“ vypočítává organizátor Lyžebraní. Pokud tedy ještě potřebujete vybavení na hory, Lyžebraní v Hlavenci se koná ve dvou posledních lednových víkendech vždy od pátku do neděle, jen 20 minut z Prahy od Černého Mostu. Na místě vám lyže seřídí i s potvrzením. Více informací najdete na www.lyzebrani.cz.

Označeno pod: , ,

Back to top