Matějská pouť .

Po dvouleté odmlce způsobené epidemii koronaviru se na pražské Výstaviště vrací Matějská pouť. A to v plné formě. Fanoušci adrenalinu si přijdou na své již od 5. března a brány nejstarší české poutě budou nejen pro ně otevřené do 18. dubna. A i letos se mohou návštěvníci těšit na mnoho novinek. 

Organizátoři Matějské poutě se konečně dočkali. Po dvou leté odmlce, během které se akce nemohla kvůli epidemii koronaviru uskutečnit, se do areálu pražského Výstaviště vrací tradiční pouť, která se těší velké oblibě hlavně u milovníků adrenalinů. A právě pro ty je letos připravený nový Booster Apollo 11, obří Velké kolo či Power Surge. A tím to nekončí. Chybět nebudou klasické holandské atrakce či zábavné městečko, které mají v oblibě hlavně ti nejmenší návštěvníci Matějské. 

„Samozřejmě zde máme všechny ostatní atrakce, na které jsou lidé zvyklí,“ říká za pořadatele Václav Kočka starší s tím, že atrakce v areálu již stojí. Výjimkou je obří kolo, jehož instalace je nyní dokončována. Kabiny pro návštěvníky na něm budou uzavřeny a vyhřívané. Ve srovnání s minulostí bude celkově atrakcí méně. Cena za nejdražší atrakce se pohybuje okolo 130 Kč.

Ačkoliv je epidemie na ústupu a počítá se s rozvolňováním, organizátoři nenechávají nic na náhodě. Všechny plochy, které přijdou do kontakty s pokožkou návštěvníku, tak budou pravidelně desinfikovány. A to po každé jízdě. Všichni provozovatelé a jejich zaměstnanci mají dokončené očkování. 

„Ztráty z loňského roku samozřejmě byli. Provozovatelé přišli o mnoho akcí někteří museli začít chodit do ruzných prací a uplatnit své zkušenosti jako svařeči, řidiči kamionu atd. Samozřejmě doufáme že letošní sezóna bude trochu normálnější jako tomu bylo v letech minulých,“ říká za organizátory Eva Kočková. 

Kvůli rekonstrukci areálu bude letos netradičně vstup nově vstup z ulice Za Elektrárnou vedle plaveckého bazénu. „Vytvořili jsme koridor, aby se návštěvníci dostali dovnitř. V ulici pak pro ně bude vydělené parkoviště kolem trati,“ řekl Kočka. Z důvodu rekonstrukce Veletržního paláce navíc bude letošní Matějská pouť probíhat pouze v dolním areálu výstaviště.

Matějská pouť začíná:  5.3. 2022 – 18.4. 2022

Provozní doba: út – pá 13 – 21 hod.

so, ne a svátky 10 – 22 hod.

Víkendové vstupné 30Kč so, neděle a svátky (ZTP a ZTP/P zdarma , děti do 120cm zdarma)

Den pro handicapované a děti z dětských domovů : 21.3. 2022 11 – 15 hod. atrakce zdarma poté koncert na křižíkově fontáně 

Prodej vstupenek přes ticketportal,

Novinky : nový BOOSTER APOLLO 11 Lunapark Helfer Praha – Příspěvky | Facebook

               Ruské kolo od německého provozovatele 

              Power Surge Power Surge – Vallentgoed, off ride – YouTube

https://www.uschovPo dvouleté odmlce způsobené epidemii koronaviru se na pražské Výstaviště vrací Matějská pouť. A to v plné formě. Fanoušci adrenalinu si přijdou na své již od 5. března a brány nejstarší české poutě budou nejen pro ně otevřené do 18. dubna. A i letos se mohou návštěvníci těšit na mnoho novinek. Organizátoři Matějské poutě se konečně dočkali. Po dvou leté odmlce, během které se akce nemohla kvůli epidemii koronaviru uskutečnit, se do areálu pražského Výstaviště vrací tradiční pouť, která se těší velké oblibě hlavně u milovníků adrenalinů. A právě pro ty je letos připravený nový Booster Apollo 11, obří Velké kolo či Power Surge. A tím to nekončí. Chybět nebudou klasické holandské atrakce či zábavné městečko, které mají v oblibě hlavně ti nejmenší návštěvníci Matějské. „Samozřejmě zde máme všechny ostatní atrakce, na které jsou lidé zvyklí,“ říká za pořadatele Václav Kočka starší s tím, že atrakce v areálu již stojí. Výjimkou je obří kolo, jehož instalace je nyní dokončována. Kabiny pro návštěvníky na něm budou uzavřeny a vyhřívané. Ve srovnání s minulostí bude celkově atrakcí méně. Cena za nejdražší atrakce se pohybuje okolo 130 Kč. Ačkoliv je epidemie na ústupu a počítá se s rozvolňováním, organizátoři nenechávají nic na náhodě. Všechny plochy, které přijdou do kontakty s pokožkou návštěvníku, tak budou pravidelně desinfikovány. A to po každé jízdě. Všichni provozovatelé a jejich zaměstnanci mají dokončené očkování. „Ztráty z loňského roku samozřejmě byli. Provozovatelé přišli o mnoho akcí někteří museli začít chodit do ruzných prací a uplatnit své zkušenosti jako svařeči, řidiči kamionu atd. Samozřejmě doufáme že letošní sezóna bude trochu normálnější jako tomu bylo v letech minulých,“ říká za organizátory Eva Kočková. Kvůli rekonstrukci areálu bude letos netradičně vstup nově vstup z ulice Za Elektrárnou vedle plaveckého bazénu. „Vytvořili jsme koridor, aby se návštěvníci dostali dovnitř. V ulici pak pro ně bude vydělené parkoviště kolem trati,“ řekl Kočka. Z důvodu rekonstrukce Veletržního paláce navíc bude letošní Matějská pouť probíhat pouze v dolním areálu výstaviště. Matějská pouť začíná: 5.3. 2022 – 18.4. 2022 Provozní doba: út – pá 13 – 21 hod. so, ne a svátky 10 – 22 hod. Víkendové vstupné 30Kč so, neděle a svátky (ZTP a ZTP/P zdarma , děti do 120cm zdarma) Den pro handicapované a děti z dětských domovů : 21.3. 2022 11 – 15 hod. atrakce zdarma poté koncert na křižíkově fontáně

Foto: https://www.matejskapout.cz/

Označeno pod: , ,

Back to top