Muzikál aneb Cesty ke štěstí

Muzikál aneb Cesty ke štěstí

 

 

Muzikál aneb Cesty ke štěstí

Hudební film s písněmi ze slavného muzikálu Starci na chmelu.

Muzikál aneb cesty ke štěstí je hudební film o dnešních mladých lidech a jejich životech – o touze po úspěchu, kamarádství, rivalitě, odvaze. A ano, také o lásce.

Film vypráví příběh třídy pražské konzervatoře, která má na letním soustředění nazkoušet Starce na chmelu. Studenti jsou ze začátku znechucení, že se budou věnovat klasickému českému muzikálu. Během zkoušení je pohltí kouzlo Starců, ale nechtějí se spokojit se starou choreografií. Do svého nastudování přidají prvky klasického tance, ale i street dance, hip-hop či pohybové divadlo. Neúnavně budují muzikálové představení, do kterého vkládají veškerou svou energii, odvahu a talent. Termín představení se neúprosně blíží a v sázce je mnoho. Úspěch může znamenat vytoužený začátek cesty za uměleckým snem…

Ve filmu jsou použity původní písně Starců na chmelu. V hlavních rolích uvidíme Vicu Kerekes, Romana Vojtka, Martina Písaříka, Jiřího Korna, Adama Mišíka, Annu Fialovou, Vladimíra Polívku a další. Film doplní nové verze písní a hudba od Petra Maláska, pro kterého není srdcovější záležitost, než filmový muzikál Starci na chmelu. Původní hudbu k němu napsal právě jeho otec. Režie se ujala Slobodanka Radun.

PREMIÉRA: 14.1.2016

ORIGINÁLNÍ NÁZEV: MUZIKÁL ANEB CESTY KE ŠTĚSTÍ

PRODUKCE: Česká republika

FORMÁT: 2,35 : 1 (Cinemascope), Dolby Digital, 2D digital

ŽÁNR: Hudební, taneční

ZVUK: 5.1

STOPÁŽ: 82 minut

PŘÍSTUPNOST: nevhodný do 12 let

PRODUKCE: Lumiere Film, Veronika Schwarczová

REŽIE: Slobodanka Radun

SCENÁŘ: Václav Sadílek ml., Jiří Mádl

KAMERA: Petr Hojda

ZVUK: Jiří Klenka

STŘIH: Alois Fišárek, Tomáš Všetečka

DRAMATURGIE: Jiří Mádl

CHOREOGRAFIE: Dana Morávková

HUDBA: Petr Malásek

HRAJÍ: Vica Kerekes, Roman Vojtek, Martin Písařík, Jiří Korn, Adam Mišík, Vláďa Polívka, Anna Fialová, Josef Laufer, Václav Kopta, Jaroslava Obermaierová a mnoho dalších talentovaných tanečníků a herců.

INTERNET: http://www.bioscop.cz/_web/film/muzikal-aneb-cesta-ke-stesti

FACEBOOK: