Muzikálová komedie ADAM a EVA

Muzikálová komedie  ADAM a EVA

Muzikálová komedie ADAM a EVA

má týden do premiéry.

Stvoření světa “tak trochu jinak“

Intenzivní zkoušení připravovaného komediálního muzikálu podle libreta Haliny

Pawlowské a pod režijním vedením Zdeňka Zelenky ADAM A EVA pomalu vrcholí.

Premiéra v pražském divadle Brodway se uskuteční 17. dubna 2014.

„O stvoření světa nikdo nic přesně neví. Není důvod nevěřit Bibli. Že existoval Ráj, že si Bůh vymyslel anděly a čerty, že pak pečlivě vymodeloval Zemi, dal život vodě i vzduchu a Adama stvořil k obrazu svému tak, aby mu v dobré víře přidělil družku rafinovaných tvarů – Evu,“píše v úvodu libreta spisovatelka a scénáristka Halina Pawlowská a přesně tímto stylem se „Všichni pracují na maximum, zkouší, dřou a je to vidět. A chci tímto všechny srdečně pozvat na opravdu oddychovou muzikálovou komedii, kde je celá plejáda skvělých jmen. Věříme, že naše diváky budeme umět pobavit a rozesmát. A jak stojí i v podtextu muzikálu, jde o “příběh podle skutečné události“, takže věříme, že se bude líbit,“ říká producent Oldřich Lichtenberg.

V roli  Boha  se  objeví  Josef Laufer  a  Ladislav  Frej,  v hlavní  roli  Adama  se  budou  střídat Martin Písařík a Michal Slaný,  o Evu  se  podělí Michaela Horká a Markéta Procházková, v roli Lucifera se objeví Josef Vojtek a Tomáš Trapl a v rolích čertů či andělů třeba Michaela Dolinová, Lukáš Langmajer, Josef Vágner, Jan Kopečný, Natálie Grossová či Jakub Šlégr .

Autorem hudby je Bohouš Josef, choreografii připravila Leona Qaša Kvasnicová a autorem

Režisér muzikálové komedie Zdeněk Zelenka prozrazuje, na co se mohou mimo jiné diváci

„Úplné novinky se divák dočká v druhé půlce muzikálu, kdy se Adam s Evou, ale i Lucifer s anděly a čerty ocitnou v současnosti. Charaktery i cíle postav zůstávají stejné, jen kostýmy se zásadně liší, z čertů se stali všehoschopní džentlmeni, z Lucifera mocný elegán, z čertice bohatá dáma, která v nejvyšších patrech tahá za nitky…“Diváci,  kteří  se  od  17. dubna  vypraví  do  hlediště  Divadla Brodway se  nudit  rozhodně nebudou.  Nadsázka,  nadhled  a  humor,  to  vše  splňuje  očekávání  této  komedie,  jejímž

základem je příběh o stvoření světa…I když, tak trochu jinak…