Nakladatelství Paseka – KŘIŽOVATKY ČESKÉ ARISTOKRACIE

V restauraci KRÁSNÉ ZTRÁTY proběhl krásný podvečer .Na křest knihy pana Vladimíra Votýpky se dostavili a povídali o jejich životě v zahraničí a nyní v ČESKÉ REPUBLICE :

Hraběnka Anita Podstatzky – Lichtenstein

Hrabě Michael  Podstatzky  – Lichtenstein

Hrabě Jan Podstatzky – Lichtenstein

Hraběnka Diana Phipps-Sternbergová

Slavnostní uvedení knihy Vladimíra Votýpky „Křižovatky české aristokracie“

 Ve středu 28. května 2014 proběhlo slavnostní uvedení nové knihy spisovatele a novináře Vladimíra Votýpky „Křižovatky české aristokracie“. Uvedení knihy v kavárně Krásný ztráty se zúčastnili také zástupci české šlechty Jan a Michal Podstatzští-Lichtensteinové a Francizka Diana Sternbergová.

Vladimír Votýpka (1932), novinář a fotograf, je autorem úspěšné série o osudech české aristokracie Příběhy české šlechty (1995, Paseka 2001), Návraty české šlechty (Paseka 2000, 2002) a Paradoxy české šlechty (2005, Paseka 2013). V Nakladatelství Paseka rovněž vydal knihu Aristokrat: Život Zdeňka Sternberga (2010). Zatím posledním autorovým dílem je právě publikace Křižovatky české aristokracie (2014).

Kniha Křižovatky české aristokracie, jež volně navazuje na autorovu úspěšnou „šlechtickou trilogii“, vypráví osudy potomků šesti českých šlechtických rodů, kteří se od roku 1989 opět aktivně účastní života české společnosti nebo se sem pravidelně vracejí. Těžkosti spojené s návratem z nucené vnitřní nebo zahraniční emigrace líčí příběhy Franzisky Diany Sternbergové, Pavlíny Bořek-Dohalské, Mathildy Nosticové, potomků rodů Kolowratů-Krakowských, Podstatských-Lichtenštejnů z Velkého Meziříčí, Valdštejnů na Třebíči a příběh ing. Jaroslava Cuhry, disidenta a porevolučního poslance, který stál u počátku restitucí šlechtického majetku.

www.paseka.cz

Označeno pod: , , ,

Back to top