Nemocnice Na Homolce si vylepšila pozici ve stovce nejobdivovanějších českých firem

Nemocnice Na Homolce, Roentgenova 2, Praha 5, 150 30

Nemocnice Na Homolce si vylepšila pozici ve stovce nejobdivovanějších českých firem

Nemocnice Na Homolce se opět umístila mezi stovkou nejobdivovanějších českých firem. Navíc ve své kategorii, zahrnující firmy z oblasti osobních, veřejných a sociálních služeb, postoupila ze čtvrtého místa na třetí. Před ní se tak nachází pouze Národní divadlo a nadace Naše dítě, na čtvrté pozici následuje Zoologická zahrada hlavního města Prahy. Ocenění, které hodnotí, jak si firmy vedly v roce 2013, převzal na slavnostním obědě v Obecním domě 20. března 2014 ředitel Nemocnice na Homolce MUDr. Michal Šetlík.

Žebříček nejobdivovanějších českých firem je jedním z hlavních, které publikuje Sdružení CZECH TOP 100 již od roku 1999. Vzniká na základě hlasování manažerů významných společností, finančních analytiků, zástupců odborových svazů, sdružení a profesních asociací i dalších ekonomických odborníků. Hodnotitelé mají stanovena kritéria, k nimž patří kromě jiného dlouhodobá hodnota firmy, kvalita výrobků, schopnost přilákat a udržet talentované zaměstnance, odpovědnost k životnímu prostředí, vztah ke společnosti či podpora obecně prospěšných projektů. Jak při předávání ocenění vyjádřil předseda Sdružení CZECH TOP 100 Jan Struž, ekonomická data, tržby a zisky jsou významné, ale nemohou vyjádřit vše: „Vytvořením tohoto žebříčku jsme chtěli vyjádřit, že nejen vše velké je hodno obdivu.“

Různorodost činností českých firem zohledňuje jejich rozdělení do 25 kategorií podle jednotlivých odvětví. Ve všech kategoriích je vyhlašováno jejich vlastní pořadí a konečnou stovku nejobdivovanějších českých firem pak tvoří ty, které se umístily na prvních čtyřech místech v každém z odvětví. „Jsme velice potěšeni, že se Homolka opět objevila mezi nejvýznamnějšími českými společnostmi. Věříme, že hodnotitelé tak ocenili nejen naše vyrovnané hospodaření, ale i úroveň zdravotní péče, její kvalitu a bezpečnost. Je to pro nás velký závazek i do dalších let,“ uvedl ředitel MUDr. Šetlík.

 

 

 

Oddělení PR a komunikace

Nemocnice Na Homolce

Označeno pod: , ,

Back to top