Obnova bytového fondu ČR

M&M reality holding spustil projekt Obnova bytového fondu ČR. Reaguje tím na
rostoucí poptávku po kvalitním bydlení a nedostatek novostaveb na trhu
PRAHA, 3. 10. 2017 – Realitně finanční skupina M&M reality holding investovala
v letošním roce už 340 milionů korun do rekonstrukcí starších bytů v rámci projektu
„Obnova bytového fondu v ČR“.  Pro příští rok má tato investice vzrůst na 1,5 miliardy.
Zrekonstruované byty na prodej pak nabízejí komfort srovnatelný s novostavbou.
Na tuzemský realitní trh přichází nová vlna rekonstrukcí, srovnatelná s tou v 90. letech
minulého století, kdy se ve velkém předělávala původní umakartová jádra v panelových
domech. Současný trend má na svědomí akutní nedostatek kvalitního bydlení
v novostavbách. Staví se málo a nejen v Praze už poptávka po nových bytech značně
převyšuje jejich nabídku. Společnost M&M reality holding na tento vývoj rychle
zareagovala a prostřednictvím dceřiných společností M&M investiční a M&M development k dnešnímu dni kompletně zrekonstruovala 167 nemovitostí po celé České republice.
A v další zhruba stovce bytů úpravy právě probíhají.
„Projekt Obnova bytového fondu v ČR jsme oficiálně spustili v polovině ledna 2017.
Příprava a první zkušební realizace však začaly už v polovině roku 2016. Za účelem
rekonstrukce vykupujeme především starší byty o dispozicích 2+1 a 3+1 v žádaných
lokalitách velkých měst, protože po těch je následně nejsilnější poptávka. V nabídce ale máme i zrekonstruované nemovitosti ve vesnicích a menších městech,“ přibližuje současný stav Marek Ivaniš, obchodní ředitel společnosti M&M development, která rekonstrukce realizuje.
Rekonstrukce jsou prováděny ve středním a vyšším standardu, který odpovídá tomu
v moderních novostavbách, přičemž klient ale nemovitost získá za nižší cenu, než by zaplatil v případě nového developerského projektu. Návrhy budoucího stavu nemovitostí vytvářejí bytoví designéři a architekti v souladu s aktuálními trendy. Všechny rekonstrukce jsou po celou dobu realizace pod pravidelným stavebním dozorem. „Klient má na celé dílo dvouletou záruku a případnou reklamaci řeší přímo se svým realitním makléřem, respektive s naší společností. Nemusí tedy složitě vyjednávat s jednotlivými dělníky a řemeslníky,“ přibližuje jednu z velkých výhod pro nové majitele bytu Ivaniš.
Všechny nemovitosti, které M&M development rekonstruuje, jsou nabízeny k prodeji již před samotným zahájením stavebních úprav. Potenciální kupci se s jejich budoucí podobou seznamují na základě 3D vizualizací. V případě závazné rezervace pak samozřejmě mají možnost klientských změn na základě vlastních představ.  Klientům realitní kanceláře M&Mreality, kteří si koupí starší nemovitost, pak M&M development nabízí rekonstrukci takzvaně „na klíč“.
„V letošním roce, kdy jsme v rámci projektu Obnova bytového fondu v ČR proinvestovali 340 milionů korun, jsme pracovali na perfektním nastavení celého systému. Vybudovali tým, co možná nejschopnějších projektových manažerů a navázali spolupráci s dostatečným počtem stavebních firem, které zaručí top kvalitu rekonstrukcí. Pro příští rok jsme díky těmto pilířům připraveni do projektu investovat přes 1,5 miliardy korun,“ říká Martin Ďuriš, výkonný ředitel společnosti M&M investiční, která zajišťuje financování investičních nemovitostí určených k rekonstrukcím.
V příštím roce tak podle Ďuriše skupina M&M reality holding značně posílí své postavení v dané oblasti realitního trhu. „Okrajově se rekonstrukcím věnují i jiné realitní kanceláře, ale opravdu funkční systém mají jen menší firmy a jen v některých regionech, které jsou schopné pojmout rekonstrukce v rámci jednotek. Díky rozsahu, v jakém to dělá M&M development ve spojení s M&M investiční, kdy už dnes po celé České republice vlastníme stovky investičních nemovitostí, jsme již nyní leaderem na trhu. A tuto svou pozici jsme pro rok 2018 připraveni ještě významně posílit,“ dodává Ďuriš.

Společnost M&M reality holding se zabývá zprostředkováním prodeje nemovitostí,
pronájmem objektů a jejich správou a poskytuje i široké právní a finanční poradenství v
oblasti realit. Firma je lídrem na trhu, má více než 185 stabilních poboček po celé České republice a přes 2 500 aktivních makléřů, kteří procházejí náročným a vysoce propracovaným firemním školícím programem.
Dceřiná společnost M&M finance se specializuje na zajišťování hypotečních úvěrů a všech typů pojištění. V loňském roce společnost sjednala hypotéky v hodnotě 9 miliard korun a 10 tisíc pojistných smluv.
Díky kapitálové síle holdingu mohla vzniknout také divize M&M Investiční. Ta pomáhá především klientům, kteří nemohou prodat svou nemovitost standardní cestou. Již přes rok se její investiční specialisté věnují také novému projektu „Obnova bytového fondu v ČR“, v rámci něhož firma vykupuje byty za účelem rekonstrukcí, které pak realizuje další dcera holdingu, společnost M&M Development.

Renata Lichtenegerová

 rlichtenegerova@mmreality.cz

Označeno pod:

Back to top