Obor pohostinství v Česku pomůže oživit říjnový veletrh FOR GASTRO & HOTEL 2020

Obor pohostinství v Česku pomůže oživit říjnový veletrh FOR GASTRO & HOTEL 2020

Obor pohostinství v Česku pomůže oživit říjnový veletrh FOR GASTRO & HOTEL 2020

Praha 23. června 2020 – Veletrh hotelového a restauračního zařízení, potravinářství a gastronomie FOR GASTRO & HOTEL bude jedním z pilířů pro znovunastartování segmentu HoReCa v Česku. Desátý ročník oblíbené akce se bude konat v PVA EXPO PRAHA ve dnech 1. až 3. října 2020 a první dva dny bude věnován výhradně odborné veřejnosti. Představí novinky a technologie v oboru a umožní setkání odborníků a firem, která jsou pro restart úspěšného podnikání nepostradatelná. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

Vzhledem k pozitivnímu vývoji epidemiologické situace v České republice přikročilo Ministerstvo zdravotnictví ČR k dalšímu rozvolňování karanténních opatření, tentokrát již také v oblasti veletržnictví. S platností od pondělí 22. června je opět povoleno konání veletržních akcí, a to s maximální účastí do 5 000 osob ve stejný čas. Pokud bude epidemiologická situace nadále držet současný směr vývoje, předpokládá se povolení dvojnásobné kapacity již s prvním zářijovým dnem. Organizátoři veletrhů společně s vystavovateli tak již intenzivně pracují na přípravách jednotlivých akcí.

Zásadní důraz bude kladen na bezpečnost vystavovatelů i návštěvníků. V případě největšího organizátora veletrhů a výstav v Praze, společnosti ABF, budou kromě zavedení potřebných zdravotně-organizačních opatření aplikovány také technologie minimalizující osobní kontakt. „Na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech využijeme nejmodernějších technologií, zavedeme online registrace, bezkontaktní registrace a zjednodušíme veškeré standardní procesy na našich akcích, aby bylo možné odbavovat je s minimálním mezilidským kontaktem,“ říká generální ředitel ABF Tomáš Kotrč.

Novinky oboru i kongres profesionálů

Letošní jubilejní ročník veletrhu bude opět dějištěm nejvýznamnějších událostí světa HoReCa, kde se představí klíčové společnosti se svými novinkami, technologiemi a produkty. V PVA EXPO PRAHA se také v rámci prvního dne akce 1. října opět uskuteční největší odborné setkání na KONGRESU FOR GASTRO & HOTEL, kde budou pro profesionály z oboru přednášet uznávaní odborníci. Hlavním tématem kongresu bude aktuální „Nová éra pohostinství: Jak oživit svůj podnik?“.

FOR GASTRO & HOTEL 2020 bude v ryze českém duchu. Organizátor akce, společnost ABF, má za cíl primárně podpořit české vystavovatele a dodavatele a propojit je s českými návštěvníky a potenciálními klienty. „Součástí veletrhu FOR GASTRO & HOTEL jsme od samého počátku. Velice nás těší vidět, jak se z původně komorního veletrhu stala uznávaná událost sezóny a jak se kolem akce zformovala stálá komunita odborníků na gastronomii a hotelnictví. Největším přínosem je však pro nás kontakt se zákazníkem – možnost prezentovat naše vlastní výrobky osobně, říct k produktům pár slov, a především získat cennou zpětnou vazbu, kterou z pouhého provozování e-shopu nedostaneme. Proto věříme, že veletrh i letos pomůže rozproudit českou gastronomickou scénu zasaženou koronakrizí,“ řekl Radim Vinklárek, jednatel společnosti Bukotec s.r.o. a provozovatel internetového obchodu Gastronabytek24.cz.

Více informací o veletrhu najdete na: www.for-gastro.cz.

Lucie Bártová

vedoucí PR oddělení ABF, a.s.

bartova@abf.cz