Oficiální zahájení cykloturistické sezóny v Jihočeském kraji 2019, tentokrát v Prachaticích při příležitosti slavnostního otevření cyklotrasy Zlatá stezka – Blanice .

Oficiální zahájení cykloturistické sezóny v Jihočeském kraji 2019, tentokrát v Prachaticích při příležitosti slavnostního otevření cyklotrasy Zlatá stezka – Blanice .

T

Nadace Jihočeské cyklostezky ve spolupráci s městem Prachatice a Jihočeskou centrálou cestovního ruchu vás zve na již tradiční akci pro veřejnost Oficiální zahájení cykloturistické sezóny v Jihočeském kraji 2019, tentokrát v Prachaticích při příležitosti slavnostního otevření cyklotrasy Zlatá stezka – Blanice. Akce se uskuteční v sobotu 11. května 2019, zahájena bude v 10:00 hodin na Velkém náměstí v Prachaticích.

Pro cykloturistickou veřejnost jsou připraveny tři vyznačené trasy:

  1. Krátká – 13 km ze Zbytin do Prachatic – pro rodiny s dětmi a sváteční cyklisty. Z hlubokého prachatického údolí vyveze účastníky do Zbytin cyklobus.
  2. Malý okruh – 37 km z Prachatic na Libínské Sedlo a přes Blažejovice, Mlynářovice a Záblatí zpět do Prachatic
  3. Velký okruh – 47 km je prodloužením malého okruhu ze Záblatí přes Husinec a Těšovice opět do Prachatic

Po celý den bohatý doprovodný program i pro necyklisty:

Volný vstup do Prachatického muzea s expozicí Zlatá stezka – Netradiční komentované prohlídky města Prachatice – Fotokoutek Museum Fotoatelier Seidel – Ochutnávka regionálních potravin ze Zlaté stezky – Vyjížďky pro zájemce na elektrokolech – Cyklo exhibice – Kejklíř Splávek – Skákací hrad – Malování na obličej – Divadélko Já to jsem pohádka 

Na akci a zpět je zajištěna bezplatná doprava cyklobusy z Českých Budějovic, Tábora, Písku, Blatné a Strakonic. Pro využití této dopravy je nutná rezervace.

Rezervace dopravy:

Z Českých Budějovic, nadace@jihoceske-cyklostezky.cz, T: 602 451 749, V. Votřel

Z Tábora: dol.jos@seznam.cz, T: 721 377 654, J. Doležal

Z Písku: osobně na Infocentru Sladovna, T: 606 082 991 – M. Sládek

Ze Strakonic a Blatné: sestak.blatna@seznam.cz, T: 731 457 011, F. Šesták

Kontakty pro bližší informace:

nadace@jihoceske-cyklostezky.cz, T: 602 451 749, mleguen@mupt.cz, T: 725 996 553

Generální partner – SKUPINA ČEZ

JADERNÁ ELEKTRÁRNA TEMELÍN

Mgr. Vlášek