Pět měsíců po otevření vstoupí do muzea Grévin nejen Jaromír Jágr a Martina Navrátilová ale i padesátitisící návštěvník!

Pět měsíců po otevření vstoupí do muzea Grévin nejen Jaromír Jágr a Martina Navrátilová ale i padesátitisící návštěvník!

Muzeum Grévin již pět měsíců po slavnostním otevření přivítá o víkendu 27.9.2014 padesátitisícího návštěvníka. Při této příležitosti rozšiřuje svou expozici i o nové celebrity. Své místo mezi více než osmdesáti stávajícími legendami českého a zahraničního showbusinessu, sportu a politiky získají Jaromír Jágr a Martina Navrátilová. Jejich figuríny slavnostně pro média odhalil herec a moderátor, ale také milovník sportu – tenisu i hokeje Jiří Krampol!

Jaromír Jágr, olympijský vítěz z Nagana a historicky nejlepší Evropan hrajícím v NHL je obrovskou osobností v oblasti sportu a řadí se mezi nejlepší hokejové hráče všech dob. I jeho skoro půlmilion fanoušků na Facebooku byl jeden z důvodů, proč se stává součástí grevinovské rodiny voskových figurín. Stejně jako Martina Navrátilová, bývalá československá a později americká tenistka, která je považována za jednu z nejlepších tenistek všech dob.

„Ačkoliv nejsem znalcem českého hokeje, jméno Jaromíra Jágra samozřejmě znám jako u nás každý kluk. Je to sportovní ikona, která asi nikdy nepřestane mít své fanoušky. A Martina Navrátilová? Nejen její sportovní výkony ale i osobní odvaha být jiná ji pro Grévin předurčují.,“ poznamenává k novým figurínám v expozici muzea Grévin Heinrich Homola, generální ředitel.

Jaromír Jágr i Martina Navrátilová zaujmou své místo ve sportovním sále ve třetím patře, kde stanou po boku Emila Zátopka, Ivana Lendla, Romana Šebrleho, Petra Čecha, Dominika Haška a dalších. K vidění budou od 27.9.2014 od 10 hodin. Protože tento den oslaví muzeum Grévin i padesátitisícího návštěvníka, je pro veřejnost připravena speciální akce 1+1, tedy k jedné zakoupené vstupence bude druhá jako dárek zdarma. Tato akce potrvá od pátku 26.9. až do neděle 28.9.2014.

Nové figuríny budou přicházet do muzea Grévin pravidelně, do konce roku plánujeme další dvě nové figuríny, tentokrát z české kulturní scény. Neustálý rozvoj muzea a rozšiřování expozice je celosvětovým záměrem muzea Grévin.

Že je tato strategie správná, o tom nás přesvědčuje zájem návštěvníků, kteří do muzea přicházejí ve stále větším počtu a někteří opakovaně. Tento zájem nás těší a pro padesátiticího máme připravenou láhev šampaňského.

O muzeu Grévin

V muzeu Grévin nejde zdaleka pouze o přehlídku soch. Celá expozice je zpracována jako cesta napříč historií a každá socha v ní má svou roli či scénu. Scénografie do detailu ilustruje dobu a dodává celému zážitku realistický nádech umocněný hudbou a světelnými efekty. Během prohlídky čeká na návštěvníky i několik interaktivních zastávek, například možnost zahrát si na konzoli Wii zápas s nejlepšími sportovci anebo si vytvořit vlastní 3D voskovou figurínu. Milovníci nejnovějších technologií ocení videomapping, který dotváří podobu Václava IV nebo atmosféru

prvorepublikové kavárny.

Označeno pod: ,

Back to top