Pivovar Ferdinand získá na čtyři roky certifikát Top Delikatesa

Pivovar Ferdinand získá na čtyři roky certifikát Top Delikatesa

Pivovar Ferdinand získá na čtyři roky certifikát Top Delikatesa

 

Benešov: Ve středu  22. 4. 2015 ve foyer Průmyslového paláce bude za přítomnosti místopředsedy senátu ČR Přemysla Sobotky a ministra zemědělství ČR Mariana Jurečky slavnostně zahájen gastronomický veletrh Víno&Delikatesy. Letos již v pořadí 18. ročník, který se uskuteční ve dnech 22. – 24. 4. 2015 na pražském Výstavišti, představí během tří dnů největší expozici vín, destilátů, ale také dalších nápojů a pochutin z „nových“ zemí Evropské unie. Kromě nabídky vín naleznete na veletrhu také točené pivo Ferdinand z Benešova.

 

Benešovský pivovar a jeho pivní speciály budou mimo jiné i součástí prezentace stánku Česká chuťovka, která má každoročně za úkol objevit nové české potraviny té nejlepší chuti. A právě Pivovar Benešov v loňském roce na Chuťovce získal další ocenění za pivo, konkrétně za speciál Max 11 %. Prvním letošním oceněním pivovaru za světlý ležák Max je čtyřletý certifikát s etiketou „Top Delikatesa“, který bude pivovaru slavnostně předán v zahajovací den veletrhu. Tato světlá jedenáctka Max má podle vrchního sládka Jaroslava Lebedy „neulpívající hořkou chuť, jemnost a správný říz“. To díky chmelení odrůdou chmele Vital z Žatecka, který byl původně vypěstován pro farmaceutické účely. Pivovar Ferdinand s ním trochu experimentoval a jako první jej využil pro vaření svého skutečného piva. Pivo pod dohledem pivních mistrů zraje 70 dní v ležáckých tancích a vyznačuje se vyšší dávkou jednotek hořkosti než ostatní benešovská piva.

Nejvýznamnějším oceněním piva pro Pivovar Ferdinand v loňském roce bylo také vyhlášení „Piv roku“ od Sdružení přátel piva. Tímto prestižním oceněním byl „Jedenáctkou roku“ vyhlášen opět světlý ležák Max a v kategorii „Polotmavé pivo 2014“ polotmavý 13% speciál Sedm kulí, ochucené pivo s příchutí bylin s unikátní a nenapodobitelnou hořkosladkou chutí.

Pokud se budete chtít na veletrhu osvěžit pořádným pivem, víte, kde ho hledat. U stánku Česká chuťovka a nejen tam se o vás rádi postarají.

Více na www.skutecnepivo.cz