Pohádka Čertí brko

„Já jsem chytil poezii…“

Pohádka Čertí brko představuje písničku

Pohádka pro celou rodinu Čertí brko vstupuje do kin 29. listopadu. V hlavních rolích se představí Judit Bárdos, Jan Cina a Ondřej Vetchý.

Na jedné z pekelných poboček u města Pytlov přestane fungovat čertí brko, který zapisuje lidské hříchy. Lucifer vyšle s novým čertím brkem do světa trochu zmateného čerta Bonifáce. Místní šejdíř mu ale kouzelné brko ukradne, a tím se spustí řetěz nešťastných událostí. Je na Bonifácovi, aby osvobodil Pytlov, zachránil peklo i získal srdce krásné Markétky.

„Mám rád filmy jako je například Šíleně smutná princezna s originální výtvarnou stylizací a výbornými písničkami. I v naší pohádce máme tři písničky. A podle mě jsou to hity,“ slibuje režisér Marek Najbrt. Jednou z písniček je zamilovaný duet Bonifáce a Markétky v podání Jana Ciny a Judit Bárdos. „Ve filmu, kde se zpívá, jsem asi nikdy nehrála, tak je to obrovská zkušenost a písnička je moc krásná, takže je to i radost. Doufám, že jeden z důvodů, proč budou mít lidé tuhle pohádku rádi, budou právě písničky,“ říká Judit Bárdos.

A co je pro mladého čerta nejhorší? Když chytí poezii… a má takovej pocit…“ Jistě to zná každý, kdo se někdy zamiloval. Podívejte se na klip zde: https://youtu.be/EMG4LqnACcw

V dalších úlohách se objeví Marián Geišberg jako Markétčin otec, jako pytlovští vykukové Tomáš Jeřábek a Jiří Maryško, obyvateli Pytlova se rovněž stanou Marek Daniel a Jana

Plodková či Michal Dalecký, v pekle budou naopak úřadovat Václav Kopta nebo Jakub Žáček.

Kameramanem filmu byl Martin Žiaran, architektem Henrich Borároš, autorem výtvarné koncepce Robert Smolík, uměleckým maskérem Zdeněk Klika a Andrea Králová kostýmní výtvarnicí. Pohádku stříhal Pavel Hrdlička.

Producenty filmu jsou Ondřej Beránek a Martin Hůlovec ze společnosti Punk Film, českými koproducenty Čertího brka jsou Česká televize, Michal Bauer a Barrandov Studios a innogy a Magic Lab.Za slovenskou stranu koprodukuje společnost Trigon Production Patrika Pašše a RTVS. Výrobu podpořily Státní fond kinematografie a slovenský Audiovizuálny fond, dále Plzeňský kraj a Kraj Vysočina. Projekt rovněž získal podporu Eurimages. Do kin uvede společnost Falcon.

Producenti filmu děkují partnerům, kteří podpořili vznik pohádky Čertí brko.

Generálním partnerem filmu je společnost Lexum, hlavním partnerem je Coop, partnerem je společnost Intersnack se značkou Bohemia.

DVD/VOD vydává Bontonfilm a merchandising zajišťuje Prescogroup.

Podrobnosti o filmu najdete také na www.certibrkofilm.cz Trailer najdete zde: https://youtu.be/CpjT2F75FqQ

 

http://youtu.be/CpjT2F75FqQ

 

 

Foto: Punk Film – Marek Novotný

Autorkou videa je Amélie Kovářová

Uljana Donátová uljana@donatova.com

 

 

Označeno pod: , , ,

Back to top