prázdniny v zoo praha

prázdniny v zoo praha

Letní prázdniny jsou v plném proudu a také pražská zoo si pro své návštěvníky připravila bohatý program. Příjemnou novinkou je prodloužení otevírací doby až do 21 hodin. Každý má tak jedinečnou příležitost nechat se okouzlit působivou atmosférou podvečerní Zoo Praha. Turnikety, pokladny a pavilony se zavírají v 19 hodin (do té doby lze zakoupit lístek do zoo), v areálu je však možné zůstat další dvě hodiny. Až do devíti navíc zůstává otevřená restaurace Černohouska. Každý tak může zakončit den příjemnou večeří s romantickým výhledem na město. Během léta navíc probíhají komentovaná krmení a setkání, a to každý den na mnoha místech zoo.

ČERVENEC 2015

Sobota 18. 7. Šéfkuchařem v zoo

V sobotu 18. července si budou moci návštěvníci prověřit své znalosti ohledně stravování zvířat v zoologické zahradě. Připraveny budou ukázky různých krmiv, jako jsou granulované pelety pro býložravce, granule pro plameňáky či speciální kaše pro hrabáče. Některá z připravených krmiv bude možné i ochutnat. Pro samici zubra evropského Pristinu bude připraven k jejím 20. narozeninám netradiční dort. Protagonisté Divadýlka z pytlíčku zpestří den představením s názvem Ham, ham, aneb velký hlad já mám.

Pondělí 27. 7. Dobrodružství v Rezervaci Bororo

V pondělí 27. července pražská zoo oslaví 1 rok od otevření Rezervace Bororo, která byla vyhlášena nejlepší dřevěnou stavbou v kategorii dětská hřiště za rok 2014. A jak jinak by měla oslava probíhat než v jihoamerickém stylu! Děti si vyzkouší, jaké je to být indiánem, vyrobí si rituální masky a společně si zatančí a zabubnují v rytmu jihoamerické muziky.

Středa 29. 7. Oslavy Mezinárodního dne tygrů

Ve středu 29. července mají svůj svátek tygři. K oslavě Mezinárodního dne tygrů pro ně budou připraveny piñaty – papírové hračky naplněné masem. Návštěvníci se mohou přijít podívat, jak si s nimi poradí.

Červencové Happy Mondays

Každé červencové pondělí mají do Zoo Praha vstup za korunu děti z dětských domovů.

SRPEN 2015

  1. První čtyři soboty v srpnu (1., 8., 15., 22. 8.) umožní Zoo Praha návštěvníkům procestovat všechny kontinenty světa za jediný den. Během procházky po zoo si každý může zasoutěžit u stanovišť představujících jednotlivé světadíly a splněním úkolu získat razítko do zvláštního pasu, který obdržel u vchodu do zoo. Na dobrodruhy, kteří navštíví všechny kontinenty, čeká malá odměna.

Středa 5. 8. Oslava narozenin samice plameňáka kubánského

Ve středu 5. srpna proběhne oslava narozenin jednoho z nejstarších zvířecích obyvatel Zoo Praha – 50leté samice plameňáka kubánského. Návštěvníci se budou moci seznámit s nelehkým životem plameňáků v přírodě a budou mít možnost vyzkoušet si některé aktivity ze života těchto zajímavých opeřenců.

Týden od 10. do 16. 8. Zooexpres

V týdnu od 10. do 16. srpna bude horní částí zoo jezdit komentovaný vláček. Průvodce na jeho palubě seznámí cestující se zvířaty Afriky, Evropy i Ameriky, chybět nebudou ani zajímavosti z jejich života v pražské zoo.

Sobota 15. 8. Oslavy v africkém rytmu

V sobotu 15. srpna proběhne narozeninová oslava 20. narozenin gorilí samice Bikiry, na kterou bude v pavilonu čekat speciální dort a další dobroty. Celou akci doprovodí rytmy afrických bubnů.

Neděle 19. 8. Mezinárodní den orangutanů

V neděli 19. srpna proběhne oslava Mezinárodního dne orangutanů. Ti dostanou spoustu dobrot a dárků a návštěvníci budou mít možnost vytvořit prostřednictvím sociálních sítí mapu fotografií s přáním Zoo Praha.

Od středy 29. 8. do čtvrtka 30. 8. Rozloučení s prázdninami

Od středy 29. do čtvrtka 30. srpna v pražské zoo proběhne rozloučení s prázdninami, a to opět v jihoamerickém stylu. Poslední srpnový víkend budou mít návštěvníci možnost vyzkoušet si, jaké to je být jihoamerickým indiánem, vyzkoušet si tradiční bubnování a další indiánské zvyky a tradice.

Srpnové Happy Mondays

Každé srpnové pondělí mají do Zoo Praha vstup za korunu všichni, kdo si v roce 2015 koupili zájezd s CK Čedok. Nárok na slevu získá klient Čedoku po předložení voucheru na pokladně u hlavního vchodu. Voucher obdrží klient na pobočkách Čedoku. 

Označeno pod:

Back to top