Ptáci podle Soolisty

Ptáci podle Soolisty

Ptáci podle Soolisty
Soolista je českou značkou módního designu a je znám především díky střihově atypickým a osobitým dámským košilím. V nová kolekce Ptáci se zaměřuje nově i na pásnké modely. Autorkou je architektka Zuzana Hartlová.
Soolista začínal jako značka zaměřená čistě na design atypických košil, už s druhou kolekcí ale druhů oblečení významně přibývá. Nová kolekce „Ptáci“ čítá tradičně dámské, nově i pánské košile, šaty, kombinézy a kabáty. Modely vycházejí jednotně z typologie košile a vynikají svou čistotou jak tvarovou tak materiálovou. Pro kolekci je použito pouze přírodních materiálů; bavlny, hedvábí, vlny a kašmíru v barvách ptačích šedí.
Významnou novinkou je obracení tvorby i k designu pánských modelů. „Pánská móda je u nás hodně opomíjenou disciplínou. Navrhovat pánské modely v sobě navíc pro mě neslo poměrně velkou výzvu. Oproti velmi volnému přístupu k dámskému designu, musí být návrhář u mužských střihů a celkového pojetí mnohem více obezřetný. Chtěla jsem se vyvarovat jakkoliv zjemnělým až zženštilým formám, a přesto vytvářet modely originální ve svém tvaru a střihu“, říká designerka Zuzana Hartlová.
Kolekce je inspirována přírodou a její surovostí, čistotou a racionalitou; konkrétně pak bohatou a tak různorodou ptačí říší. Vznešenost, elegance, úžasné tvary, ale i konkrétní vlastnosti ptáků inspirovaly střihy a pojetí modelů kolekce.
Modely prosté od dekoru, barev a zdobení, nechávají vyznít čistotě formy. Silný důraz na proporce, měřítko, tvar a provedení detailu odkazují přímou linkou k autorčině původní profesi.
Neobyčejně zajímavou kolekci je možné zakoupit či pokochat se jí na www.molo7.cz.