Renaud Dejarnac – fotograf

Renaud Dejarnac je fotograf samouk původem z jižní Francie, který od roku 2004 žije v Praze. Specializuje se na fotografii dění ulice a urbanistickou krajinu. Inspiraci čerpá z různých filmových žánrů a témat, jež ho zaujmou během cest po světě. Pokud to situace dovoluje, hledá nejlepší světelné podmínky a správný úhel, aby v pravý moment zachytil atmosféru jedinečných, rychle pomíjejících okamžiků. Nepředvídatelné a neuchopitelné jsou společný jmenovatel jeho práce.

 

Co námi hýbe?

Každý má svůj příběh, svůj životní cíl. Především my, obyvatelé měst, jsme v neustálém běhu někam, anonymní jeden k druhému. Nicméně, v určitém okamžiku a třeba i na malou chvilku, se naše životy potkávají. Tento stav netrvá, za pár vteřin se naše cesty opět rozdělí, lidé mizí – za roh ulice nebo do otevřených dveří. Ale kam jdou? A proč? Krásné je na tom to, že toto tajemství nikdo nikdy neodhalí. Můžeme se jen domnívat…

Tyto fotografie zobrazují momenty zachycené při toulání se po různých městech na celém světě během jednotlivých autorských cest. Jsou to nenápadné momenty, objevující se na pár vteřin a téměř okamžitě mizející po klapnutí závěrky, jako kdyby nikdy neexistovaly.

Fotografie byly pořízeny fotoaparátem Leica.

Označeno pod: , ,

Back to top