Rodinný film Gump – pes, který naučil lidi žít představuje nový videoklip .

Rodinný film Gump – pes, který naučil lidi žít představuje nový videoklip

Jen pár týdnů před blížící se premiérou představuje tento očekávaný snímek režiséra F. A. Brabce nový videoklip k písničce Kometa pre Gumpa, kterou pro film složila kapela DESmod a rapper Majself. Písnička vznikla již před půl rokem a na Slovensku zaznamenala obrovský úspěch. I bez oficiálního klipu má v této chvíli téměř tři miliony shlédnutí a pro mnoho slovenských rádií byla nejhranější skladbou roku. Zpěvák kapely DESmod Kuly prozradil, že k sepsání písně ho inspirovala hlavně Gumpova audioknížka namluvená Ivanem Trojanem. „Dostali sme ponúku spraviť citlivú skladbu, ktorá by komunikovala s filmom. Vyzpočul som si audioknihu o Gumpovi. Dojala ma už v prvých desiati minútach a súhlasil som“, potvrdil Kuly. Rapper Majself ho doplňuje informací, že důležitou podmínkou byla úspěšnost skladby – a to se povedlo. Ve spojení s filmem je píseň opravdu silná.

Jeden z nejočekávanějších snímků roku o výjimečné psí lásce bude mít premiéru stejný den v Čechách i na Slovensku, a to 22. července. A zatímco klip Kometa pre Gumpa vznikl pro Slovenskou republiku, písní pro Českou republiku je Vítr do plachet Marka Ztraceného.

Klip můžete shlédnout zde: https://youtu.be/VPfvWXi3IQw

Zdroj: Helena Váňová Production

Někdy pomůže náhoda odstartovat lavinu energie, která mění zavedené pořádky. Jako třeba přítomnost psa Gumpa v kostele – během natáčení filmu. S fotografií se na sociálních sítích pochlubil známý kněz Zbygniew Czendlik netušíc, co takový snímek vyvolá.

Protože je mezi jeho sledujícími velký počet polských věřících, strhla se na Czendlikově profilu diskuze o tom, že je přítomnost psa v kostelu v Polsku nepřípustná. Do diskuze se zapojily stovky věřících, největší mela se ovšem strhla po sdílení příspěvku známým polským spisovatelem jménem Mariusz Szczygiel. K fotce, na které sedí pes Gump u nohou faráře Czendlika a svého páníčka – autora knížky Filipa Rožka uvedl: „Zde je fotka pořízená z profilu kněze Zbygniewa Czendlika. Pod oltářem českého kostela sedí kněz, spisovatel a pes. A teď úkol: napište pět vlastností, které odlišují farnost v Lanškrounu od polských farností.“

Diskutující se ve svých komentářích pozastavují nad nadřazeností nejen církevních hodnostářů, ale také jiných profesí. Odsuzují skutečnost, že pro mnohé je pes „pouhé zvíře“, a podle toho s ním zachází. „V českém kostele je pes uvnitř, v polské farnosti uvázaný na řetězu – u boudy.“ Na to reagovaly desítky dalších komentářů. Jeden z pisatelů zmínil, že i v italském kostele na mši zaslechl štěkání psa. Po skončení mše viděl faráře, jak odchází se svým věrným psím mazlíčkem. Z rozsáhlé diskuze vyplynulo, že polskou veřejnost přístup kněze Czendlika nadchl také tím, že se nepovyšuje nejen nad zvířaty, ale také, jak zaznamenali někteří diskutující, ani nad svými farníky. Citace jednoho příspěvku: „Na té fotce není ani patrné, kdo je kněz a kdo autorem knihy! Žádný rozdíl mezi farářem a farníkem… Skromnost, přirozenost.“

Tvůrce filmu Gump – pes, který naučil lidi žít taková diskuze potěšila. Ukazuje totiž na skutečnost, že tento naprosto unikátní rodinný film nese nejedno poselství. Do kin poeticky natočený příběh toulavého psa Gumpa v režii F. A. Brabce vstupuje 22. července.

Označeno pod:

Back to top