S virtuálními měnami lze pohodlně obchodovat už i v České republice!

S virtuálními měnami lze pohodlně obchodovat už i v České republice!

S virtuálními měnami lze pohodlně obchodovat už i v České republice!

  Po téměř půl roce příprav, zahájí 28. května 2014 v Praze svou činnost klientské centrum společnosti World BTC business, které umožní všem zájemcům o obchodování s virtuálními měnami pohodlný nákup a prodej Bitcoinů prostřednictvím samoobslužného automatu nebo obchodování s Bitcoiny a Litecoiny s využitím asistenční služby WBTCB.

(Evropská společnost World BTC business, SE – zkratka WBTCB – se základním jmění 120 000 EUR převzala od sesterské společnosti Marlyle s.r.o. provozování Robocoinů, bude se věnovat podnikatelským aktivitám v oblasti virtuálních měn. V České republice zajišťuje poskytování služeb a provoz klientského centra WBTCB dceřiná společnost wBTCb.cz, s.r.o.)

První službu, kterou společnost uvádí do života je spuštění prvního obousměrného „bitcoinomatu“ vyrobeného společností RoboCoin Technologies LLC, který umožní klientům Bitcoiny nejen nakupovat, ale také prodávat. Jde tak fakticky o plnohodnotnou alternativu k nákupu i prodeji Bitcoinů, které šlo doposud realizovat pouze elektronicky prostřednictvím bitcoinových burz. Nespornou výhodou je, že zde dochází k realizaci transakce v řádu minut a finanční prostředky za prodej inkasuje klient téměř okamžitě a nemusí několik dní čekat, než jsou připsány na účet.

Automat na prodej a nákup Bitcoinů je umístěn ve specializovaném klientském centru v Praze na Smíchově v nově rekonstruovaných prostorách Arbesovy rezidence, roh Arbesova nám. a ulice Elišky Peškové.

(Arbesova rezidence je bytový projekt společnosti Hampshire Arbesovo náměstí, s.r.o., patřící do skupiny HAMPSHIRE GROUP. Výhradním prodejcem je společnost CBRE.)

Zde bude moci klient uskutečnit transakci pohodlně a nerušeně, v případě zájmu mu bude k dispozici odborný personál, který poradí jak postupovat. Otevírací doba je pondělí až pátek od 10.00 do 19.00. Limit pro jednorázový obchod na bitcoinovém automatu je 25 000 Kč nebo ekvivalent v Bitcoinech a není k němu nutná žádná osobní identifikace klienta. Pokud bude mít klient zájem realizovat nákup nebo prodej Bitcoinů prostřednictvím bitcoinového automatu nad limit 25 000 Kč můžete se objednat prostřednictvím telefonu u našich asistentů. Každý pracovní den bude od 18.00 do 19.00 vyhrazen čas pro předem ohlášené klienty. Podmínkou realizace obchodu nad stanovený limit je identifikace klienta a konkrétní obchodní transakce tak, aby byly splněny požadavky legislativy z pohledu opatření proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a boje proti terorismu. Z tohoto důvodu je také stanoven maximální limit hotovostní transakce na částku 350 000 Kč.

Společnost nabídne zájemcům o obchodování s virtuálními měnami nejen využití bitcoinového automatu, ale na základě pověření klienta je připravena realizovat jeho požadavky na nákup a prodej bitcoinů na zahraničních burzách. Vedle Bitcoinu bude prostřednictvím společnosti WBTCB možné již od počátku obchodovat i s další slibně se rozvíjející virtuální měnou – Litecoinem. Proto klientům, kteří budou mít zájem obchodovat s virtuálními měnami častěji nebo místo návštěvy klientského centra zadávat pokyny prostřednictvím telefonu, umožní společnost WBTCB uzavřít rámcovou smlouvu, na základě které bude možné obchodovat s virtuálními měnami (Bitcoinem a Litecoinem) z domova nebo z kanceláře, prostřednictvím asistenční služby WBTCB.

Společnost WBTCB chce být v České republice i jedním u hlavních propagátorů virtuálních měn. Pravidelně budeme jak pro naše klienty tak veřejnost připravovat workshopy a semináře, na kterých budou seznamováni s novinkami v oblasti virtuálních měn. Chceme tak přispět k popularizaci tohoto moderního fenoménu a jeho rozšíření mezi běžné uživatele, obchodníky a investory. Při realizaci odborných akcí spolupracujeme s Vysokou školou manažerské informatiky ekonomiky a práva, a.s.

Registrovaným klientům jsou naši pracovníci připraveni poskytnout, v rámci poradenských služeb klientského centra, asistenci při zajištění technické infrastruktury nezbytné pro nakládání s Bitcoiny nebo Litecoiny (vytvoření peněženky, technické požadavky na hardware a software, atd.).

Na podzim letošního roku pak zprovozníme elektronický informačním systému, který umožní registrovaným klientům obchodovat prostřednictvím společnosti WBTCB s virtuálními měnami ze svého počítače. Naším cílem je vytvoření univerzální služby, která klientům v rámci jednoho klientského účtu umožní uživatelsky komfortní nákupy i prodeje virtuálních měn, bezpečné uložení a rychlou směnu virtuální měny na koruny, eura nebo dolary.

Malou radostí, kterou chceme udělat sobě i našim klientům, je, že součástí klientského centra je i Galerie WBTCB s výstavu uměleckých děl, které jejich autoři nabídli k prodeji za Bitcoiny. Prvním umělcem, který otevírá naši galerii, je akademická malířka Pavla Kroupová. Autoři a jejich díla se budou obměňovat v cca dvou měsíčních cyklech.