Skupina Nova představila podzimní schéma a oznámila řadu nových projektů

Skupina Nova na své srpnové tiskové konferenci představila nejen programové schéma následujících měsíců, ale oznámila také přípravu několika nových formátů pro rok 2016. Podzim na TV Nova bude patřit především dvěma velkolepým reality show: V SuperStar hvězdná porota odhalí největší hudební talenty a MasterChef Česko odstartuje kariéru nejlepších českých domácích kuchařů. Se začátkem podzimního programu se mění také vizuální podoba několika publicistických pořadů.

„Jsem rád, že divákům můžeme představit tak silné programové schéma, ve kterém nabídneme pestrou skladbu oblíbených pořadů i premiérových show. Soustředíme se i na další investice do programu a připravujeme další sérii úspěšné Policie Modrava a volné pokračování kriminálního seriálu Expozitura. S produkcí začínáme také u tří úplně nových seriálů a dvou komediálních sérií. Navíc připravujeme novou reality show a zábavní pořady,“ říká Christoph Mainusch, generální ředitel a jednatel skupiny Nova. „V plném proudu už je natáčení nového komediálního seriálu Na vodě, na kterém pracuje známý producent a režisér Milan Cieslar. Diváci se mohou těšit například na Lukáše Langmajera, Tomáše Kluse a Veroniku Kubařovou,“ přibližuje Alex Ruzek, programová ředitelka skupiny Nova.

Aktuálně

V uplynulém týdnu dosáhla skupina Nova průměrně 41,94 % share v PT

29. června 2015

Nejsledovanějšími pořady 26. týdne 2015 byly Televizní noviny (44,22 % share v 15-54), seriál Ulice (43,15 % share v 15-54) a repríza kriminálního seriálu Kriminálka Anděl (26,56 % podíl na sledovanosti v 15-54). Nejsledovanějším filmem na TV Nova se v minulém týdnu stala dobrodružná komedie Krokodýl Dundee 2, na kterou se ve čtvrtek na Nově dívalo 33,97 % diváků 15-54 u obrazovek.

Na Nova Cinema diváky nejvíce zaujala česká komedie Účastníci zájezdu, kterou v sobotu sledovalo 18,90 % diváků 15-54 u obrazovek. FANDA v minulém týdnu nejvíce bodoval dokumentárním seriálem Mistři aukcí, na který se v pondělí od 21:35 dívalo 3,90 % diváků 15-54 u TV, na SMÍCHOVĚ se nejlépe dařilo sitcomu Dva a půl chlapa v pondělí od 21.15 se 4,47 % podílem na sledovanosti v CS 15-54 a TELKA diváky přilákala reality show Výměna manželek, která v neděli od 20:50 dosáhla 2,58 % share za 15-54. Souhrnně skupina Nova v minulém týdnu dosáhla průměrně 41,94 % podílu na sledovanosti v CS 15-54 v primetime.

Zdroj: ATO – Mediaresearch

České televizní jedničce se vrací forma. Nova i mateřská CME zase vydělávají. Německý šéf Christoph Mainusch uvažuje o nových programech.

 

Svého času na Barrandově, kde Nova i její mateřská skupina CME sídlí, koloval bonmot o rozdílu mezi dvěma šéfy skupiny – rumunským exředitelem Adrianem Sarbu a jeho německým nástupcem Christophem Mainuschem. Zatímco Sarbu si kromě vedení firmy s miliardovými tržbami a tisícovkami lidí našel čas na vybírání moderátorů a jejich oblečení, za což si vysloužil přezdívku „král mikromanagementu“, jeho následník se vrhl na ještě subtilnější úroveň a říká se mu „mistr nanomanagementu“. Bez jeho souhlasu se na Nově údajně neobejdou prakticky žádná rozhodnutí. Léčba německým manažerem s pověstí přísného pedanta ale Nově zatím svědčí. Alespoň z pohledu účetních čísel.

 

* Nova se loni opět vrátila do zisku. Co vás nejvíce táhlo nahoru?

Vidím hned tři hlavní důvody – udrželi jsme si vedoucí postavení ve sledovanosti, napravili jsme chybně nastavenou obchodní politiku pro rok 2013, která v daném roce vedla k významnému poklesu reklamních výnosů, a zefektivnili jsme provoz. Uplynulý rok tak hodnotíme jako velmi úspěšný, dosáhli jsme zvýšení našeho podílu na reklamním trhu ze 49 v roce 2013 na 60 procent v roce 2014 a vrátili se do významného provozního zisku.

 

Označeno pod: ,

Back to top