Slavní se zúčastnili Čarodějnického vaření s Kontem Bariéry

Slavní se zúčastnili Čarodějnického vaření  s Kontem Bariéry

Slavní se zúčastnili Čarodějnického vaření s Kontem Bariéry

Známý šéfkuchař Honza Havaš, majitel restaurace Zájezd, vařil poprvé s klaunským nosem! A nebyl sám. Přidali se zpěvák Pepa Vágner, herečka a tanečnice Anife Vyskočilová, model a herec Michal Suchomel, herci Kristýna Janáčková, Braňo Polák, Jan Kuželka, či moderátor Petr Vojnar.

/K nim do týmů se přidaly zástupkyně společnosti Benzina, největšího prodejce charitativních červených nosů v rámci kampaně Pomáhej (s) humorem, které přijely až ze severní Moravy.

V porotě pak zasedli například: herečka Kateřina Macháčková, moderátorka Marie Tomsová, herečka Eva Čížkovská, herec a bavič Jiří Werich Petrášek, zpěvačka Petra Hapková, stylista a vizážista Kája Pavlíček, fotograf Petr Mráček, novinářka a šéfredaktorka profesního magazínu Michaela Lejsková či casting manažer Michal Doležal…

Slovem vtipně provázela moderátorka a herečka Miluška Bittnerová a PR manažer a moderátor René Kekely.

Ty všechny Konto Bariéry pozvalo k čarodějnickému vaření.

O co šlo? Program Konta Bariéry – Pomáhej s humorem – vyzývá, ať se lidé do charity zapojí s úsměvem, nadsázkou a vtipem. Ať udělají něco navíc, co nedělají běžně. Honza Havaš tedy v Tančící kuchyni přichystal stylově čarodějnické menu. Nasadil červený nos, stejně jako jeho „kolegové“ kuchaři – symbol Konta Bariéry – a pustili se spolu se soutěžícími do toho.

Mezitím k ještě lepší náladě zazpívala Petra Hapková, poté Pepa Vágner, a když bylo dílo hotovo, pustila se odborná, veselá a zdravě kritická porota do hodnocení. A že bylo co hodnotit.

Na vzhled a „styling“ pokrmů dohlížel Kája Pavlíček, své vtipné komenty přidávali Jiří Werich Petrášek s Marií Tomsovou, kteří spolu jezdí i zábavnou talk show po Česku. Fotograf Petr Mráček jako původně profesionál a kantor vaření měl řadu pozoruhodných poznámek proložených s humornými, lehce popichujícími vzkazy a mezitím jídlo také fotil.

Michaela Lejsková hodnotila, jak by se kdo z umělců hodil do profese kuchaře, a majitel castingové agentury Michal Doležal poznamenal, že by se klidně z takové úžasné show dala udělat skvělá reklama na „veselou vývařovnu“ pro lidi takzvaně „s depkou“. „A měli by po depce. Tady jedno oko smíchem nezůstalo suché,“ shodli se všichni a úsměvy na tvářích všech zúčastněných vydrželi po celou dobu Čarodějnického vaření.

Jako nejlépe uvařený pokrm zhodnotila odborná porota menu, které vytvořil tým Jana Kuželky, Pepy Vágnera, Braňo Poláka a Kristýny Janáčkové. Druhý tým Anife Vyskočilové a Michala Suchomela dostal „pomyslnou“ cenu útěchy.

„Nic jsme nespálili, nikoho jsme neupálili, i když k tomu ještě může dojít, protože máme dnes Čarodějnice. Ale vše proběhlo v pořádku a hlavně, všem chutnalo. Byla to jedna z nejlepších akcí, kterou jsem kdy zažil,“ uzavřel s nadšením těmito slovy spokojeně mistr šéfkuchařský Honza Havaš.

„Jsem za Konto Bariéry moc ráda, že přišli tak skvělí a pohodoví lidé, že se dílo podařilo, navázala se nová přátelství a hlavně, že všichni dostali červený nos, díky kterému se nám daří pomáhat dobré věci a pomáhat (s) humorem,“ zhodnotila za nadaci marketingová manažerka Julie Růžičková.

Co dalšího udělají osobnosti pro charitu? Dozvíte se v létě

v pokračující kampani Pomáhej s humorem. A zatím si můžete koupit nos.

Více na www.kontobariery.cz.