Slovo ředitel závodu MS 2024

05.11.2023

S velkým potěšením vás zveme na čtvrté mistrovství světa v cyklokrosu, které se bude konat v roce 2024 v Táboře. Tábor má dlouhou historii pořádání cyklokrosových závodů světové úrovně ve sportovním areálu Komora, který se může pochlubit úžasným cyklokrosovým prostředím.

Cyklokros je vzrušující sport, který kombinuje rychlost, hbitost, houževnatost a silnou dávku adrenalinu. Tábor je v cyklokrosové komunitě již dobře známý a věříme, že pořádání mistrovství světa v cyklokrosu v roce 2024 ještě více zviditelní Jihočeský kraj a Českou republiku na světové scéně. Jsme přesvědčeni, že tato akce bude nezapomenutelným a úspěšným pokračováním sportovních zážitků, které poskytlo předchozí mistrovství světa konané v Táboře.

V roce 2001 hostil Tábor první mistrovství světa v cyklokrosu, kde naši reprezentanti získali šest cenných medailí. V roce 2010 triumfoval v elitní kategorii Zdeněk Štybar, kterého podpořil vítězstvím v juniorské kategorii Tomáš Paprstka. V roce 2015 se v elitní kategorii poprvé představili Mathieu van der Poel a Wout van Aert.

Kromě těchto památných akcí hostil Tábor v průběhu let mnoho dalších úspěšných cyklokrosových závodů. Naše město má v tomto sportu silnou tradici a jsme hrdí na to, že v tomto odkazu budeme pokračovat i při nadcházejícím mistrovství světa v cyklokrosu v roce 2024. Jako pořadatelé máme bohaté zkušenosti s pořádáním cyklokrosových závodů na nejvyšší úrovni a budeme se snažit vytvořit ideální podmínky pro vynikající sportovní výkony jezdců. Těšíme se, že budeme moci přivítat fanoušky z celého světa, kteří budou svědky těchto výjimečných výkonů a stanou se součástí táborské cyklokrosové historie.

www.mstabor2024.cz


Petr Balogh
ředitel závodu