Šulcová, Skořepová,Vyskočil a další: bláznivé zdobení vánočního stromku !

Šulcová, Skořepová,Vyskočil a další: bláznivé zdobení vánočního stromku!

Že je čas adventu obdobím klidu a pohody? Zdobení vánočního stromku že

bývá spojeno se zpíváním koled? A že se vánoční stromek zdobí na Štědrý den? Omyl, omyl, omyl! Nic z toho ovšem netušila Elena Dobroslavina, když na návštěvu svého kadeřnického salonu Magdalena pozvala několik známých tváří, aby s ní oslavili 25. výročí práce v oboru.

„Vy nemáte stromeček?“, vyhrkla hned ve dveřích Anife Hasan Vyskočilová a Pavel Vohnout alias Kyklop ji doplnil: „Vedle na Jiřáku stromky prodávají, hned pro jeden zaběhnu!“ Než dorazili další hosté, stromek stál uprostřed salonu. Ještě, že měla paní Dobroslavina po ruce ozdoby. „My tady samozřejmě stromek zdobíme, ale později …“, vysvětlovala tak trochu provinile a prostořeká Anife doplnila, že pro samé zdobení hlav nemají čas na zdobení stromku. Následující události vzaly rychlý spád. Jako první se vánočních ozdob chopil syn Štěpánky Duchkové, přidala se Luba Skořepová, Ivan Vyskočil, Kyklop, Jana Šulcová a nakonec i Anife, která dohlížela na symetrické rozmístění ozdob.

V kadeřnictví specializovaném na ručně vyrobené paruky, tupé a příčesky z pravých vlasů propukla naprosto šílená atmosféra. 91 letá Skořepová si ozdobné koule nasadila místo náušnic, Kyklop ji chtěl trumfnout a jeho hlavu ozdobila velká skleněná dóza. Ivan Vyskočil zdobil hlavu Anife a Duchková se Šulcovou omylem rozvěsily i sladkosti určené dětem. Jejich blázniviny přerušila majitelka salonu taškami s dárky: „Tyhle věci jsem pro vás měla připravené jako pozornost za vaší návštěvu, ale teď to jsou vlastně takové vánoční dárky“, prohodila se smíchem.

Nebyla by to Anife, kdyby obsah dárkové tašky hned neprobrala. „Vyměním lesk na vlasy za anglický čaj …“, vyvolávala a ostatní se toho hned chytili. Skořepové se zamlouval Vyskočilův vosk na vlasy, Šulcová zase vyměnila hrnek na čaj za tužidlo. „To víte, s Lhářema jezdíme po představeních po česku, tak potřebuji, aby účes ty přesuny vydržel“, vysvětlila. Ivan Vyskočil s Kyklopem dárky neřešili. Usedli k občerstvení, jedli, popíjeli Big Shock a jen se usmívali nad tím, co všechno za hodinku ve vinohradském salonu stihli.

(Poznámka redakce: Netradičně ozdobený stromek najdete Na Švihance 9, Praha 2)

Více o salonu Magdalena na webové adrese:

http://www.salonmagdalena.cz/

Zdroj: Kloboukfilm, Foto: Josef Edvard Gregor

Označeno pod: ,

Back to top