Sweden Loves Children

Sobota 17. května 10:00 -18:00, neděle 18. května 10:00 -17:00
areál IKEA, AVION Shopping Park, Skandinávská 1, Praha 5-Zličín

Semináře a témata: bezpečný domov, bezpečnost venku, bezpečnost
v dopravě, nejčastější úrazy, první pomoc, bezpečný internet.

Aktivity a soutěže pro děti: dětský pětiboj, dopravní hřiště
s instruktorem, aktivity na téma hasiči, ambulance a policie, soutěž
v nošení vody, trénink první pomoci, škola in-line bruslení, crash test
simulátor, soutěž v malování, skákací hrad aj.

Hudební vystoupení skupiny Jazzillusion a beseda s Davidem
Svobodou, olympijským vítězem v moderním pětiboji, Londýn 2012

Více informací naleznete na www.swedenloveschildren.cz/activity

Těšíme se na vás!

Rodinný víkend je součástí projektu „Sweden Loves Children“, jehož cílem je podpořit šíření znalostí a zvýšit povědomí o bezpečnosti dětí.

Projekt organizuje Velvyslanectví Švédska a Business Sweden ve spolupráci se švédskými a českými partnery.

Sweden Loves Children

Projekt zaměřený na podporu bezpečnosti dětí a prevence úrazů

Mezi hlavní problémy z hlediska zdravého vývoje dětí patří bezpečnost v různých oblastech života. Průzkumy ukazují, že nejčastější příčinou úmrtí dětí a mládeže ve věku 1-19 let v rozvinutých zemích jsou úrazy a nehody. Nehody jsou obvykle považovány za zásahy vyšší moci, ke kterým dochází nevyhnutelně a proti kterým nemůžeme nic dělat. Ve skutečnosti lze většině úrazů předcházet.

Česká republika musí udělat ještě hodně, aby se snížil počet a závažnost dětských úrazů. Průměr pěti nejvyspělejších zemí činí 14 případů dětských úmrtí na 100 000, zatímco České republika dosahuje 19 případů. Kdyby byla bezpečnost dětí v České republice na stejné úrovni jako ve Švédsku, dětská úmrtnost v důsledku úrazů by klesla o 50%.

Cílem projektu „Sweden Loves Children“ je podpořit šíření informací a znalostí a zvýšit povědomí o bezpečnosti dětí napříč celou společností. Součástí projektu je brožurka a webový portál www.swedenloveschildren.cz s informacemi o vybraných klíčových tématech: bezpečný domov, bezpečnost venku, bezpečnost v dopravě, nejčastější typy úrazů, první pomoc a bezpečný internet.

Projekt zahrnuje také rodinný víkend, který se bude konat ve dnech 17.-18. května v areálu IKEA v Praze 5 – Zličín. Hlavním tématem akce je bezpečnost dětí a prevence úrazů. Budou zde probíhat semináře (např. bezpečnost v dopravě, bezpečný domov, první pomoc, atd.) a různé aktivity a soutěže pro děti (např. dopravní hřiště s instruktorem, dětský pětiboj, trénink první pomoci, škola in-line bruslení, crash test simulátor, soutěž v malování, skákací hrad aj.). Rodinný víkend bude obohacen také vystoupením hudební skupiny Jazzillusion a besedou s olympijským vítězem z Londýna 2012 Davidem Svobodou.

Projekt organizuje Velvyslanectví Švédska a Business Sweden (obchodní oddělení) ve spolupráci se švédskými a českými partnery. „Sweden Loves Children“ je součástí stejnojmenné kampaně pro rok 2014, v jejímž rámci Velvyslanectví Švédska připravuje řadu aktivit zaměřených na děti a dětskou tématiku. Kampaň mimo jiné připomíná 25. výročí uzavření Mezinárodní úmluvy OSN o právech

 

 

 

Označeno pod: , , , ,

Back to top