Syn draka měl křtiny

V Napa baru se křtilo. Nešlo o žádnou literární prvotinu. Autorce románu Syn draka, který byl středobodem večera, vyšla již pátá kniha.

V úterý 23. dubna proběhl ve známém malostranském baru Napa křest již páté knihy české autorky Kristýny Freiové. Účast byla hojná a kdo přišel pozdě, místo k sezení hledal jen s těží. O hudební doprovod se postaral talentovaný klavírista David Suk.

Autorka má kromě nejnovější knihy Syn draka na kontě ještě romány Galilejec, Lucifer a Markétka, Nesmrtelný hrabě a Temnota. Její tvorba je neotřelá a získává si čtenáře nejen vybroušeným stylem, ale i originalitou a hrdiny s nimiž se běžné nesetkáváme.

Program podpořili krásnými a dojemnými slovy nakladatelka Eva Kaiserová, která autorku objevila a dvojice kmotrů, jež spojovalo nejen křestní jméno Jan, ale i úctyhodná výška a upřímnost kmotrovských slov.

Večer ozvláštnilo autorčino rozhodnutí nechat z malého reproduktoru zaznívat ukázky z audio verze nejnovější knihy, kterou namluvili Jana Stryková a Libor Hruška, ale i třetího románu Lucifer a Markétka v podání Vasila Fridricha.