Vinařství Lednice ANNOVINO .

Vinařství Lednice ANNOVINO .

Vinařství Lednice ANNOVINO má prodejnu postaveno z místního mušličkového vápence, který pochází také z vinohradů . Mušličkový vápenec je také v podloží vinic.Interiér je ze starých sudů a zkamenělin . Vše je originální , jedinečné. ANNOVINO je specialista zejména na Rulandy šedé, Hibernal, Pálavu, Ryzlink vlašský a Tramín. Vinařství bylo několikrát oceněno na zahraničních i tuzemských soutěžích. Ve vinotéce v Lednici můžete vše ochutnat a pak se rozhodnout pro své víno dle Vašich požadavků.Personál je zde velmi příjemný tak jako ve Valtickém podzemí.

VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO s vlastními vinohrady nabízí to nejlepší z Lednicko-valtického areálu.

Vlajkovou lodí vinařství jsou vína odrůdy Rulandské šedé a Tramín červený. Vinařství

využívá hrozny z univerzitních vinohradů Mendelovy univerzity – vinařské fakulty.

Vinohrady jsou na území patřící pod patronaci UNESCO. Pro vinařství je typické používání lahví typu Schlegel, do kterých se víno v této oblasti od nepaměti stáčelo.

VALTICKÉ PODZEMÍ je unikátní soubor podzemního dědictví historických vinných sklepů, které se daří díky aktivitám vinařů ze společnosti Vinařství Chateau Lednice postupně odhalovat, sanovat a posléze i zpřístupnit veřejnosti.

Historie těchto podzemních prostor sahá prokazatelně před rok 1270, ale pravděpodobně čekají ve Valtickém Podzemí ještě další, dosud neobjevená místa, která budeme moci označit až románského původu. V těchto místech byl založen klášter minoritů, před městskou jihozápadní bránou. Klášter byl zničen v období husitských válek, pobořené budovy získal  františkánský řád. Avšak roku 1529 byl poškozen nájezdem tureckého oddílu a potom došlo v důsledku prudce se rozvíjející reformace k odchodu řeholníků. Konventní budovy byly roku 1544 rozebrány a zachován zůstal pouze kostel a podzemí .

www.valtickepodzemi.cz

http://www.valtickepodzemi.cz/vina-vinarstvi-lednice-annovino-jako-darek-149/
https://www.vinnysklep.cz/databaze-vinaru/chateau-lednice-s.r.o
https://eshop.vino-partner.cz/vinarstvi-lednice-annovino-as/

FB – ČS