Virtuální realita v Aquapalace Praha

Virtuální realita v Aquapalace Praha

Publikoval Alžběta I. Voglová

Virtuální realita v Aquapalace Praha

V lednu byla slavnostně pokřtěna za účasti zástupce dodavatele technologie a VIP osobností ve Vodním světě v Aquapalace Praha převratná forma lvodní zábavy pocházející ze Silicon Valley. První zařízení v Čechách, které spojuje vodní atrakci a virtuální realitu.

Toto pozoruhodné zařízení dokáže kombinovat jízdu na tobogánu a audiovizuální zážitek. Jedinečnou a velmi reálnou zábavu dokonale umocňuje dynamický pohyb, který každý zažije při sjezdu tobogánu. Dosud plnému prožitku bránila jediná překážka, a to – omezení pohybu. Tato atrakce je první svého druhu, která vše mnohonásobně překonává. Tento typ zábavy bude však v budoucnu raketově rychle růst. Nezbytnou pomůckou jsou vodotěsné brýle, které neomezují výhled na všechny strany. Dokonalá synchronizace pohybu a obrazu je dosaženo díky sledovacímu systému, který byl vyvinut přímo pro tento účel. Vše doprovází zvuk a přímý kontakt s vodou, která během jízdy stříká a proudí okolo. Jedná se o zcela novou dimenzi zábavy. Tato dosud u nás neměla obdoby. Posouvat limity zábavy a udávat trendy je dlouhodobým cílem tohoto originálního Aquapalace Praha. Atrakce nesoucí název „Magic“, který vzešel z hlasování diváků, byla slavnostně pokřtěna za účasti Elišky Bučkové a Jakuba Koháka.

Aquapalace Praha je velkým zařízením, a to o rozloze 9 150 m2. Je tvořen třemi halami, kde si svoji zábavu najde skutečně každý.

Velkou atrakcí je Saunový svět, který je tvořen čtrnácti různýmu druhy saun a prohříváren. Najdeme tu finské sauny, římské lázně i venkovní sauny. Pod společnou střechou najdeme i SPA a wellness určené pro milovníky relaxace. Najdeme tu i možnost různých druhů masáží a pravidelně zhruba po hodině tu probíhají pozoruhodné a neobvyklé rituály, jako třeba pivní rituál, jogurtový rituál a další pozoruhodné rituály. Pro milovníky cvičení tu objevíme i plně klimatizované dvoupodlažní Fitness, které disponuje rozsáhlou kardiozónou. Najdeme tu nejnovější kardiotrenažéry s mnoha různými typy skupinových lekcí.