VÍTĚZOVÉ 2. ROČNÍKU SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ OBALOVÉ ŘEŠENÍ .

VÍTĚZOVÉ 2. ROČNÍKU SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ OBALOVÉ ŘEŠENÍ

Finálové a vítězné obaly již 2. ročníku soutěže o nejlepší obalová řešení PACKSTAR byly slavnostně vyhlášeny na galavečeru 13. října 2016 v Aquapalace Hotel Prague v Čestlicích u Prahy. Partnerem ceremonie byla autorizovaná obalová společnost (AOS) EKO-KOM, galavečerem provázela televizní moderátorka Marcela Augustová.

PACKSTAR je jedinou soutěží na českém a slovenském trhu, v níž vítězné obaly vybírají po předvýběru odbornou komisí sami uživatelé obalů. O její oblíbenosti svědčí velký počet přihlášených obalových řešení, kterých bylo letos pět desítek. Novinkou letošního ročníku bylo rozdělení přihlášených do čtyř kategorií místo loňských tří: na obaly spotřebitelské, skupinové, přepravní a multipacky.

Přihlášené obaly nejprve prošly předvýběrem odbornou komisí, která z nich vybrala 16 finalistů. Reálné vzorky finálových obalů byly následně hodnoceny uživateli ve výzkumu renomované agentury Nielsen. Dotazování probíhalo na konferencích Eastlog a Samoška, formou halových testů v Praze a Brně a ve vybraných obchodech tradičního trhu. Dotazovanými byli zástupci moderního a tradičního trhu (u multipacků a skupinových obalů), logistických firem (u přepravních obalů), merchandiserů (u skupinových obalů) i spotřebitelů z řad nakupující veřejnosti (u spotřebitelských obalů a multipacků). Celkem bylo dotazováno přes 800 respondentů.   

Vítězné obaly:

V kategorii Spotřebitelské obaly zvítězil obal na sýry Kapucín Olivier.

V kategorii Multipacky zvítězilo dárkové balení ginu Hendrick´s s prémiovým mixérem Fever Tree.

V kategorii Přepravní obaly zvítězil dřevěný obal na ložiska větších rozměrů od společnosti Industry South Moravia.

V kategorii Skupinové obaly zvítězil POS stojan pro Intersnack.

Protože nás zajímaly názory spotřebitelů z více úhlů pohledu, prošly vybrané obaly navíc testováním marketingovým nástrojem Colourmind s odlišnými kritérii, kdy 300 respondentů hodnotilo spotřebitelské a skupinové obaly prostřednictvím metody pracující s barvami. Průzkum probíhal jako doplněk klasického šetření společnosti Nielsen a poodhalil způsob uvažování spotřebitelů o vybraných obalech. Zatímco spotřebitelským obalům vládly Vitana farmářské polévky a obal na sýry Kapucín Olivier, výsledky skupinových obalů byly velmi vyrovnané s těsným vítězstvím multipacku na pivo Šariš. Stojí za zmínku, že u některých obalů dominovala líbivost a atraktivita (tedy spíše emoce), u jiných hodnota (více rozumová složka).

Vítězné obaly budou propagovány v oborových médiích společnosti ATOZ Group a u dalších mediálních partnerů, jimž děkujeme za podporu. Kromě diplomu a trofeje získají vítězové i licenci na použití loga soutěže. Logo může být umístěno na oceněném obalu, respektive použito k jeho prezentaci a propagaci samotného produktu.

Tiskovou zprávu najdete v příloze, fotografie je možné stáhnout zde: http://www.uschovna.cz/zasilka/LDANR4PG2R4IL2ZA-UJT/

img3

Obal na sýry Kapucín Olivier
Přihlašovatel: ACCOM Czech 

Produktová řada Olivier díky atypickému tvaru obalu vystupuje ve srovnání s konkurencí jako zcela nezaměnitelná. Výrazný barevný kód umožňuje snadnou rozlišitelnost příchutí. Pro zákazníka je velkou výhodou možnost jednou otevřený obal znovu uzavřít pro uchování zbylého obsahu. Garanci neporušeného obalu zajišťuje použití jednorázového potištěného hliníkového víčka.

img3

Dárkové balení ginu Hendrick´s
Přihlašovatel: REMY COINTREAU CZECH REPUBLIC

Konstrukční řešení dárkového balení je navrženo bez lepení, designový styl krabičky podporuje speciální tvar lahve Hendrick’s. Zadání kreativy na konstrukci krabičky vyžadovalo, aby obal byl nejen funkční, ale zejména designově zajímavý. Balení podporuje perfect serve – tedy kombinaci ginu a prémiového mixéru tak, aby byla dosažena a podpořena unikátní chuť ginu. Na obalu je uveden popis hero drinku Gin Tonic.

img3

POS stojan pro Intersnack
Přihlašovatel: EverWhere

POS stojan udržuje jednotnou komunikaci kampaně (hlavních postav Zemáka a Křupana) a zároveň komunikuje aktuální události, jako jsou uvedení nové příchutě nebo mistrovství světa. Dlouhodobou

komunikaci a jasně viditelný branding tak doplňují jednoduše vyměnitelné komiksové bubliny na bocích.

img3

Dřevěný obal pro ložiska větších rozměrů
Přihlašovatel: INDUSTRY SOUTH MORAVIA

Konstrukční řešení aretačních kostek s pevnostními šrouby a upínacího rádiusu zaručuje stabilitu při transportu těžších a choulostivých předmětů, náchylných na poškození. Jde o recyklovatelný materiál, šetrný k životnímu prostředí.

O Atoz Packaging

Skupina ATOZ Packaging je součástí portfolia společnosti ATOZ Group, která se zabývá B2B komunikací v oblastech obalového průmyslu, logistiky, retailu, farmacie a segmentu HoReCa. Skupina ATOZ Packaging zahájila své aktivity v obalovém průmyslu na podzim roku 2011, kdy koupila od Českého a slovenského odborného nakladatelství časopis Svět balení, který je v současné době na trhu již 16 let. Časopis byl postupem doby rozšířen o elektronický newsletter SB NEWS a portál www.svetbaleni.cz, který v minulých měsících prošel změnou designu.

V roce 2013 byl spuštěn nový projekt – český a slovenský obalový kongres OBALKO, jehož se pravidelně účastní 300-400 obalových profesionálů a jehož 4. ročník se konal od 13. do 14. října 2016 v Aquapalace Hotel Prague v Čestlicích u Prahy.

Magdaléna Jindrová
group manager

magdalena.jindrova@atoz.cz

Označeno pod: , ,

Back to top