Vydavatelství Audioberg – dvě prvenství

Vydavatelství Audioberg – dvě prvenství

Vydavatelství Audioberg v pátek oslavilo veliký úspěch, když si z výročních cen Audiokniha roku odneslo hned dvě prvenství. Cenu vydavatelství převzalo za audioknihu Tatínek 002 a za rozsáhlý umělecky zpracovaný booklet titulu Emil a detektivové.

V pátek 16. května 2014 byl na veletrhu Svět knihy vyhlášen první ročník ceny Audiokniha roku. Sami vydavatelé mohli nominovat své tituly vydané v právě uplynulém roce do šesti kategorií, o jejichž výsledném pořadí rozhodla dvacetičlenná odborná porota. Sedmou kategorií pak byla Cena posluchačů, jejíž hlasování probíhalo během dubna na webových stránkách soutěže.

Do Ceny Audiokniha roku 2013 bylo nominováno 86 audioknih od 29 vydavatelů. Audiobergu z tohoto počtu patřily nominace tři (Emil a detektivové, Pohádky pana přednosty a Tatínek 002) a úspěšně s nimi zabodoval! Dramatizace detektivní povídky pro děti od Ericha Kästnera Emil a detektivové, která byla kromě rozsáhlé dramatizace výjimečná také třicetistránkovým umělecky zpracovaným bookletem, byla oceněna za Nejlepší obal (z dílny grafičky Kateřiny Tvrdé a fotografa Jana Fauknera) a též obsadila druhé místo v kategorii Nejlepší audiokniha pro děti a mládež. Zde však Emila předběhl Tatínek 002 Arnošta Goldflama, tedy další titul z dílny Audiobergu . Tatínkovi také jen těsně uniklo prvenství za nejlepší hudbu, o kterou se postaral Dominik Renč.

Celkové umístění Audiobergu tak zahrnuje dvě první a dvě druhá místa:

Nejlepší obal

1. místo – Emil a detektivové (design Kateřina Tvrdá, fotografie Jan Faukner)

Nejlepší hudba

2. místo – Tatínek 002 (hudba Dominik Renč)

Nejlepší audiokniha pro děti a mládež

1. místo – Tatínek 002

2. místo – Emil a detektivové

Za ocenění moc děkujeme a budeme se snažit přinášet kvalitní poslech i nadále! Kompletní výsledky můžete prohlédnout zde: .

Letošní nadílka sněhu byla mizivá, ale první jarní novinky Audiobergu Vám přesto pořádně zmrazí krev v žilách! Rozhodli jsme se posluchačům tentokrát nabídnout dva nejznámější horory amerického spisovatele H. P. Lovecrafta a poctít tak velikána tohoto literárního žánru. Povídky „Barva z kosmu“ a „Věc na prahu“ přichází na pulty českých obchodů.

„Ve vesmíru strašidelného příběhu přesunul H. P. Lovecraft zdroj hrůzy z člověka a jeho malého světa do temných neprobádaných propastí mezihvězdného prostoru…“

Howard Phillips Lovecraft (1890-1937) je považován za jednoho z průkopníků moderního hororu. Byl přímým následovníkem Edgara Allana Poea, ve svém díle se však posouval dále do oblasti science fiction, což pramenilo i z jeho soukromého života samotářského a nesmírně erudovaného vědce.

Nejvýznamnějším motivem v jeho celoživotním díle je narušení nám známého trojrozměrného světa a jeho zákonů a bezmoc osamělého lidského jedince vůči bezedné moci vesmíru nebo neviditelných světů. Lovecraftova tvorba je nesena v duchu tísnivého kosmického, indiferentismu, který poukazuje na to, že realita je pouze křehká, iluzivní skořápka, dělící lidské vnímání od bezútěšné a děsivé existence v chladném, lhostejném vesmíru. Odhalení, která hrdinové děl učiní, vedou často k tragickému sestupu v šílenství…

Lovecraftovy povídky Barva z kosmu a Věc na prahu však nejsou jen ideálním dárkem pro všechny milovníky hororu a napětí. Posluchači si mohou vychutnat i autorův smysl pro humor a jemnou ironii, které vyniknou v podání hlavních interpretů – Miroslava Táborského, Igora Bareše a Martina Myšičky.

Projekt v režii Aleše Vrzáka je doplněn elektroakustickou hudbou Ladislava Železného.

„Barva z kosmu“ a „Věc na prahu“ ve zkratce

napsal Howard Phillips Lovecraft

hrají Igor Bareš (Barva z kosmu); Miroslav Táborský, Martin Myšička (Věc na prahu)

režie Aleš Vrzák | hudba Ladislav Železný | grafika Nikola Klímová

překlad: František Jungwirth (Barva z kosmu), Zdeněk Lyčka (Věc na prahu)

2 x audio CD | délka nahrávky 1 h 18 min (platí pro oba tituly)

cena za 1 titul: CD 249,- Kč | mp3 ke stažení 199,- Kč

vychází 5. května 2014

více informací na: video upoutávka: mp3 ukázka: