Vydavatelství Mladá fronta slavnostně pokřtila legendární fotopublikaci Peruť 312

Vydavatelství Mladá fronta slavnostně pokřtila legendární fotopublikaci Peruť 312

Ve vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy, vyšla legendární fotopublikace s pohnutými osudy Peruť 312, která bude slavnostně pokřtěna 13. února 2018 v Galerii Lucerna v Praze.

„K únorovému 70. výročí zlikvidování prvního vydání knihy jsme společně vnučkou Ladislava Sitenského Adélou Kándlovou připravili v Galerií Lucerna výstavu fotografií ke knize. V úterý 13. února v 18 hodin proběhnou tedy dvě akce, vernisáž výstavy Peruť 312 a slavnostní křest knihy. Fotopublikaci pokřtí válečná reportérka a fotografka Lenka Klicperová a účast přislíbila také Milena Grenfell-Baines, Wintonovo dítě a dcera letce RAF,“ řekla Magdaléna Deiml, vedoucí marketingu a PR divize Knihy, vydavatelství Mladá fronta.

Významný český fotograf Ladislav Sitenský (1919–2009) za druhé světové války proslul svými snímky dokumentujícími československý odboj na západní frontě. Největší slávu mu přinesly fotografie z prostředí letectva, u něhož dva roky působil jako příslušník pozemního personálu 312. československé stíhací perutě.

Více informací ke knize naleznete zde: https://www.kniha.cz/perut-312/

Anotace

Kniha Peruť měla původně vyjít v roce 1948, v nakladatelství Naše vojsko. Její osudy však fatálně ovlivnil únorový komunistický převrat: celý náklad šel do stoupy, tiskařům se podařilo zachránit a svázat jen několik výtisků, z nichž se staly vysoce ceněné sběratelské exempláře. Po padesáti letech se autorovi šťastnou náhodou vrátila také maketa knihy, kterou kdosi nalezl v popelnici v Českých Budějovicích…

Fakticky prvního vydání se tak publikace Peruť 312 dočkala teprve nyní, po bezmála sedmi desetiletích, díky péči dědiců Ladislava Sitenského a vstřícnosti nakladatelství Mladá fronta. Jak bylo pro tohoto tvůrce typické, velký důraz se při tom kladl na co nejvyšší kvalitu reprodukce fotografií.

Odbornou revizi původních autorských textů provedl a úvodní stať o 312. stíhací peruti napsal významný vojenský historik Jiří Rajlich. Součástí publikace je rovněž kapitola o příběhu této knihy a stručný životopis Ladislava Sitenského. Zahraničním zájemcům je toto jedinečné obrazové svědectví o jedné z nejvýznamnějších kapitol novodobé české historie zpřístupněno kompletním překladem do angličtiny.

Počet stran: 176 I Vázaná s přebalem Rozměry: 222 x 300 mm I

Doporučená cena: 549 Kč

Více o vydavatelství Mladá fronta

Vydavatelství Mladá fronta je moderní vydavatelství s dvaasedmdesátiletou tradicí. Vlajkovou lodí vydavatelství je týdeník Euro a portál Euro.cz. Divize Online provozuje také ekonomický web Finance.cz a dalších 20 specializovaných online titulů. Od roku 2010 divize Medical Services nabízí kvalitní komplexní servis ve zdravotnictví. Divize Knihy na trh ročně uvede kolem 200 nových titulů. Portfolio vydavatelství Mladá fronta se od června 2017 významně rozšířilo o řadu titulů, především v segmentu auto-moto, a také sportovních a hobby magazínů. V divizi Dětské tituly začal vycházet nový časopis pro nejmenší děti Puntík. Vydavatelství Mladá fronta svými produkty osloví 5 052 735 lidí v České republice.

Označeno pod:

Back to top