Whisky Live! Prague: Jedinečná párty na dvoře Karla IV.

Whisky Live! Prague: Jedinečná párty na dvoře Karla IV.

Whisky Live! Prague: Jedinečná párty na dvoře Karla IV.

Novoměstská radnice na severní straně Karlova náměstí, jehož půdorys ve 14. století prý vykolíkoval sám Otec vlasti, naváže v září na svou tradici mimořádných gastronomických událostí. Od 26. do 27. září se v jeho gotické kapli, sněmovní síni a dalších prostorách odehraje již podruhé festival WHISKY LIVE! PRAGUE.

Jim Murray osobně!

Hlavní hvězdou festivalu bude bezpochyby Jim Murray, na slovo vzatý znalec, autor Jim Murray´s Whisky Bible. Jeho ročenka vychází od roku 2003 v nákladu přes tři sta tisíc výtisků a hodnotí více než 4 500 whisky z celého světa. V ročníku 2014 se objevuje 1 127 nových destilátů!

Jim povede na festivalu hned dva semináře. Na každém představí osm vzorků. Jejich seznam jako obvykle tají; součást hry, která mu vychází, kamkoliv dorazí. Kdo chce využít jedinečné příležitosti setkat se s uznávaným expertem, neměl by váhat s rozhodnutím, protože počet účastníků je limitován. Dostat Jima do Čech představuje opravdu bravurní kousek organizátorů.

Whisky, pivo…

Dramaturgie letos opět počítá s účastí významných českých distributorů a jejich značek. Patří mezi ně významní hráči na trhu, kteří získali nové tituly: Společnost Rémy Cointreau nedávno rozšířila nabídku o portfolio William Grant & Sons a s ním i nejúspěšnější Irish whiskey v České republice Tullamore D.E.W . Festival hodlá využít k prezentaci novinky Tullamore D.E.W. Phoenix, ale i Bourbon whiskey Wild Turkey. Stock Plzeň se těší z portfolia světové jedničky ve výrobě a distribuci alkoholických nápojů Diageo; představí z něj mj. single malt Scotch whisky Singleton of Dufftown, jež je užitečnou a začátečníkovi přístupnou branou do světa sladových whisky.

„Whisky Live! Prague má ambice prezentovat i rarity,“ připouští organizátorka, Marta van Leeuwenová. „Mezi ně počítám např. jedenadvacetiletou Tamdhu o 51,4 % objemových alkoholu. Lihovar nedávno ukončil činnost a jeho whisky bude stále vzácnější. Nezávislé plnění Cárn Mór, destilované v roce 1991, jíž se naplnilo jen 211 láhví, přičemž whisky není ani přibarvena karamelem, ani filtrována zastudena a dozrávala v sudu po Opitz One, bude dalším z magnetů stejně jako single malt whisky Kavalan vyrobená na Taiwanu. Návštěvník se setká i s příbuznými produkty, např. s pivem Innis & Gunn. Vyrábí ho pivovar v Edinburghu a nechává ho ležet v dubových sudech, v nichž zrála whisky.“

…a koktejly

Novou dimenzi získá festival díky rozhodnutí Václava Vojíře, majitele baru Bugsy´s, instalovat na akci whisky bar. „Představuji si míchat tři, čtyři koktejly, každý na jiné bázi: sladové skotské, Bourbon whiskey, japonské, irské. Záměrně budeme podávat menší porce, aby měli hosté možnost ochutnat více drinků. V menu počítáme např. s Whiskey Butter Sour, kombinací bourbonu infuzovaného přepuštěným máslem, čerstvé citrónové šťávy a domácího vanilkového sirupu. Pro ještě dokonalejší harmonickou chuť jsme vše zjemnili vaječným bílkem. Koktejl je součástí našeho nového menu, jež uvedeme na začátku období, kdy si připomeneme dvacet let existence baru. Další drink, Dam, je z dílny velkého znalce whisky Garyho Regana a je založen na single malt Scotch whisky Laphroaig.“

K whisky tradičně patří také doutníky, voňavé tabáky a dýmky, atmosféru místa samozřejmě podtrhne hudební doprovod. Na výběr bude také mnoho zajímavých Masterclass, pod vedením významných znalců whisky. Jejich seznam naleznete na webových stránkách festivalu, kde si je také můžete rezervovat. Vstupenky na akci jsou už nyní k dostání v síti Ticketstream www.ticketstream.cz

Cena vstupenek:

450,- Kč na páteční 5 hodinový festivalový večer 17.00-22.00

390,- Kč na sobotní 4 hodinové festivalové bloky (13.00-17.00 a 18.00-22.00)

Vstupenky na Jim Murray Show a festival 27.9.2014 začínající ve 12.30 a v 17.30 prodává přímo pořadatel na své webové stránce za 1550,-Kč a zbývá jich už pouze pár posledních.

S autorem se však budete moci osobně setkat v průběhu sobotního festivalu., kde Vám v případě zájmu podepíše i Vaše Whisky Bible.

V ceně vstupenky je vlastní originální sklenka na whisky Glencairn a festivalová brožurka na psaní degustačních poznámek. Ochutnávky whisky budou na místě ke koupi za festivalovou měnu a její násobky DRAM (1 Dram – 30,-Kč).

Protože počet vstupenek na jednotlivé festivalové bloky je limitován, doporučujeme si vstupenky zakoupit v předstihu. Upozorňujeme, že cena vstupenek od září a na místě bude dražší o 70,-Kč.

Více informací o Whisky Live! Prague, včetně programu a vstupného, najdete na stránkách V případě dotazů nás prosím kontaktuje na emailové adrese whiskyfestival@email.cz

Whisky Live! Prague

Praha 2, Novoměstská radnice ve dnech 26. -27.9.2014,

Vstupenky v Ticketstream Aktualizovaný program sledujte na www.whiskyliveprague.cz a