Zlatý oříšek – cesta našich dětí k úspěchu

Zlatý oříšek – cesta našich dětí k úspěchu

Zlatý oříšek je projekt směrovaný k podpoře aktivity a morálněvolních vlastností dětí. Motivuje je k cílevědomé činnosti a přispívá tak k utváření jejich osobnosti, a tím se podílí
na zvyšování celkové kulturní úrovně národa.
Jde tedy o projekt s velkým významem pro společnost.

Projekt Zlatý oříšek mnohaletou tradici a po celou tu dobu i záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva kultury ČR, v jejichž spolupráci je realizován. Mediální podporu projektu zajišťuje Česká televize, Český rozhlas a další mediální partneři. Za dobu trvání prošly soutěží stovky dětí, z nichž řada se dostala na špičku ve svém oboru, a to jak
u nás, tak ve světě.

Půvab Zlatého oříšku je v neomezené rozmanitosti soutěžních oborů, i v tom, že ukazuje dětem, jak velký smysl má být aktivní, učit se a o něco usilovat.

Mgr. Jiří Kotmel, hlavní organizátor soutěže, říká:

Zlatý oříšek je pro všechny děti, které chtějí být aktivní, cílevědomí a něco v životě dokázat. Je to odrazový můstek k dalšímu úspěchu a tedy šance, kterou by byla škoda si nechat ujít. Projekt je otevřený všem dětem bez ohledu na obor, etnikum nebo případný hendikep.“

Zlatý oříšek – hodnocení soutěžících

Při tak velké různosti oborů a počtu přihlášených dětí (184 přihlášených) není hodnocení soutěžících jednotlivců i skupin snadné. Nad přihláškami zasedne odborná porota složená z různých osobností. Jako příklad je možné uvést akademického malíře Jiřího Anderleho, dramaturga České televize Jiřího Chalupu, sportovního redaktora České televize Petra Vichnara nebo PhDr. Evu Vondrákovou, předsedkyni Společnosti pro talent a nadání.

Ti svá hodnocení opírají o dodané výtvarné a literární ukázky, prokazatelné výsledky získané
na přehlídkách, soutěžích,
sportovních závodech a v dalších činnostech.

Jejich rodiny navštíví zástupci organizátorů soutěže a pořídí krátkou video-vizitku doplněnou osobním rozhovorem. Na základě všech těchto podkladů pak vybere odborná komise 10 vítězů.

Mgr. Jiří Kotmel, hlavní organizátor soutěže, říká:

Od samého začátku se snažíme vytvořit prostor, aby se projekt mohl dále rozvíjet. Zlatý oříšek se tedy otevřel i pro skupiny dětí, soubory a sportovní oddíly. V současné době se postupně rozrůstá také o krajská kola, která mapují a podchycují aktivní děti svého regionu, a tím dále podporujeme jejich smysluplnou volnočasovou aktivitu.“

Zlatý oříšek 17. ročník – Slavnostní finále

První prosincová neděle byla jako každoročně zasvěcená natáčení slavnostního finále soutěže Zlatý oříšek. Již od ranních hodin se do Brněnského studia České televize postupně sjížděly všechny nominované děti z celé České republiky. Krátce po poledni byly již všichni na místě a v budově to hučelo jak ve včelím úlu.

Štáb je dokonale sehraný, proto rozhovory s jednotlivými soutěžícími probíhaly podle plánu
a v pohodě. Po celou dobu ve studiu seděli a odvahu dětem dodávali naši letošní patroni, kterými jsou beach volejbalistka Kristýna Kolocová a herec Jiří Dvořák.

Před společným nástupem a vyhlášením vítězů všichni ve studiu přivítali naše čestné hosty, ministryni školství mládeže a tělovýchovy paní Kateřinu Valachovou a náměstkyni ministra kultury paní Kateřinu Kalistovou.

Všechny děti byly plny velkého očekávání a nervozity. To byla chvíle, kdy by se napětí dalo krájet! Každý hodnotil a zvažovat, kdo asi bude mezi desítkou vítězů.

Tipovalo se, jestli to bude hráč na bicí, střelkyně, multiinstrumentalista, malířka, stepař a včelařka, hokejová brankářka, nebo divadelní soubor? Všechny zaujalo i dojemné vystoupení tanečnice na vozíčku.

Šanci měl každý, například televizní moderátor, kameraman, modelář, houslistka, astronomka, mažoretky, akordeonistka nebo malá tanečnice hulla hop. O vítězství bojovala také baletka, gymnastka, flétnistka, motokrosař, karatista, ale i dívky věnující se charitě, tým fyzikářů, kluci zabývající se tvorbou prezentací nebo šiframi.

Na závěr se ujal slova ředitel soutěže Jiří Kotmel a vyhlásil deset šťastných vítězů. Všech deset získalo tradiční keramickou sošku ptáčka se zlatým oříškem v zobáčku od akademického sochaře Jaroslava Homoly a šek na 10 tisíc korun.

Ale ani ostatní děti neodešly s prázdnou – od našeho partnera Nadace Preciosa převzaly křišťálovou plaketu. Samozřejmostí byly i diplomy pro všechny.

Ceny za rok 2015 jsou rozdané, blesky fotoaparátů i světla ve studiu pohasly, a děti s rodiči postupně odjely do svých domovů po celé republice – někdo zůstal v Brně, někteří zamířili k Ostravě, jiní do Olomouce, do Prahy, Mostu, nebo ke Karlovým Varům.

ZLATÝ OŘÍŠEK 2015 – VÍTĚZNÁ DESÍTKA

1) Karolína Dejová, 2007, Kopřivnice, Moravskoslezský kraj

Obdivuhodná tanečnice na vozíku, která si plní svůj sen tančit a přes její handicap se jí to daří. Je držitelkou několika zlatých medailí z tanečních soutěží.

2) Kateřina Dvořáková, 2003, Benešov, Středočeský kraj

Mimořádně odolná dívka, která se dokáže prosadit v tvrdém hokejovém sportu mezi samými kluky, v současné době již také figuruje na soupisce hokejové reprezentace žen do 15 let ČR.

3) Nela Fialová, 2004, Velká Dobrá, Středočeský kraj

Věnuje se s úspěchem literární činnosti, vyhrává mnoho literárních soutěží a vydala svoji první básnickou sbírku. Také recituje, zpívá, hraje na flétnu a klavír, tancuje.

4) Jsme Tým, Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj

Všestranné dívky Bětka a Eliška, které mají v sobě přátelství, lásku a hlavně chuť pomáhat druhým, slabším a znevýhodněným.

5) Natálie Maleňáková, 2001, Olomouc, Olomoucký kraj

Vyniká v astronomii, fyzice a matematice. Vítězka mnoha matematických a astronomických soutěží.

6) Jaroslav Voříšek, 2001, Kroměříž, Zlínský kraje

Všestranný multiinstrumentalista – věnuje se sólovému a komornímu zpěvu, hraje na tenor, pozoun, bicí a klavír. Vítěz mnoha mezinárodních i domácích soutěží.

7) Kristýna Pěnkavová, 2002, Vlašim, Středočeský kraj

Úspěšná sportovkyně – Mistryně České republiky ve stolním tenise ve dvouhře mladších žákyň 2015 Mistryně České republiky ve čtyřhře mladších žákyň 2015. Členka reprezentačního výběru ČR.

8) Dobruše Lukášová, 2001, Dubné, Jihočeský kraj

Věnuje se s úspěchem včelařství, probojovala se do semifinále soutěže Zlatá včela.

Účastní se biologických olympiád a soutěží ze znalostí o přírodě.

9) Veronika Šebáková, 2004, Hlavní město Praha

Jemná dívka s neuvěřitelnou vytrvalostí a vynikající sportovkyně. Mistryně republiky a vítězka mnoha soutěží ve sportovní gymnastice.

10) Klára Zayková, 2002, Hlavní město Praha

Všestranně nadaná dívka, věnuje se hře na housle, golfu a aikidu. Ve všech oborech sbírá úspěchy jak v tuzemských, tak zahraničních soutěžích.

Navazující soutěže a krajská předkola Zlatého oříšku

Projekt Zlatý oříšek je již stabilně rozšířen o navazující soutěže, které probíhají v České televizi, Radiu Junior a v časopisu ABC.

Tyto soutěže získávají stále více příznivců, a to jak z řad soutěžících, kteří na výhru v hlavní soutěži nedosáhli, tak i z řad hlasujících diváků, posluchačů a čtenářů. Ti se aktivně zapojují do hodnocení a svým hlasováním rozhodují o vítězi jednotlivých soutěží.

Nedílnou součástí projektu jsou již tradiční předkola soutěže Zlatý oříšek organizovaná krajskými pořadateli. V roce 2015 se soutěž konala v kraji Středočeském, Karlovarském a nově Královehradeckém. Krajští zastupitelé tak získávají neocenitelnou příležitost podchytit aktivní děti svého regionu a možnost nabídnout jim prostor prosadit se.

Projekt Zlatý oříšek se tak stal pro řadu z dětí nejen inspirací, ale i cílem v jejich zájmových aktivitách.

ZLATÝ OŘÍŠEK NA INTERNETU

Pro všechny zájemce jsou k dispozici internetové stránky Zlatého oříšku www.zlatyorisek.cz, s fotografiemi i aktuálními informacemi o soutěžících, jak těch současných, tak i těch, kteří se soutěže zúčastnili v minulých ročnících.

K dispozici je také elektronická přihláška, která je aktivována vždy při vyhlášení dalšího ročníku soutěže.

Tyto stránky jsou úzce propojeny se stránkami Nadačního fondu – www.nadacnifond.zlatyorisek.cz.

Najdete zde veškeré informace o jeho činnosti i informace související s žádostmi o přidělení nadačního příspěvku.

Nadační fond Zlatý oříšek – činnost v roce 2015

Zlatý oříšek je původní a jedinečný projekt, který obsahuje jak prvotní princip soutěživosti, tak i princip pomoci a podpory, které se soutěžícím dostává za pomoci Nadačního fondu Zlatý oříšek. V roce 2012 jej pro tento účel založil ředitel soutěže Mgr. Jiří Kotmel.

Každý rok slavnostně vyhlašujeme v rámci televizního finále 10 nejtalentovanějších a nejšikovnějších dětí z celé České republiky a všem předáváme šek v hodnotě 10 000 Kč. Částka v souhrnné výši 100 000 Kč za rok 2015 by již nyní měla být na účtech u svých příjemců a všichni obdarovaní ji využijí pro svůj další rozvoj.

Karolínka Dejová by si ráda pořídila speciální taneční vozík.

Nela Fialová potřebuje počítačový program pro zápis textů.

Kristýna Pěnkavová částku použije na zaplacení startovného na zahraničních turnajích.

Jaroslav Voříšek bude šetřit na nový pozoun.

Celková suma, kterou do této doby nadační fond dětem přerozdělil, se nyní již přibližuje k 1.000 000,- Kč!

Všichni nominovaní soutěžící, kteří se snaží v činnosti pokračovat, mají šanci dostat od Nadačního fondu Zlatý oříšek i další finanční pomoc.

V roce 2015 Nadační fond pomohl hned dvakrát – Tině Kolomé a Lvíčátkům Klimkovice – dětem nominovaným mezi třicítku nejtalentovanějších za rok 2014.

Dvanáctiletá Tina Kolomá z Moravské Třebové věnující se twirlingu požádala o podporu jako příspěvek na startovné na Mistrovství Evropy v Italském Lignanu. Její vystoupení bylo opět úspěšné a již po třetí si přivezla domů titul Mistryně Evropy za Twirling sólo s rekvizitami v kategorii mladší junior. Kromě toho se opět stala ve stejné kategorii i Mistryní ČR pro rok 2015. Tině gratulujeme a přejeme ji mnoho úspěchů v dalších letech.

Druhý příspěvek putoval na účet mladých hasičů – Lvíčátkům do Klimkovic. Lvíčátka jsou nejmladší kategorií dobrovolných hasičů a na fond se obrátili se žádostí o příspěvek na pořízení hasičského vybavení speciálně odlehčeného pro malé děti. Za letošní sezónu má tým za sebou spoustu akcí a vystoupení. Například vystoupili na Bambifestu, několika akcích pořádaných okolními městy a na spoustě oslav výročí dobrovolných hasičů. Jak sami uvádějí, jejich nejvzdálenější ukázka se odehrála až na druhém konci republiky, a to v Domažlicích na Plzeňsku. Mohli jste je také vidět třeba na akci Společně pro bezpečnější Ostravu a dalších.

Jsme moc rádi, že se můžeme podílet na úspěšné činnosti těchto žadatelů.

DÁRCI A SPONZOŘI, DĚKUJEME VÁM!

Na tomto místě je třeba ocenit jak velkou pomoc ze strany našich štědrých soukromých dárců, kteří Zlatému oříšku pravidelně přispívají už několik let, tak všech našich partnerů a sponzorů.

Především děkujeme Společnosti Veolia Česká republika a.s. za již jedenáctiletou spolupráci, bez které by projekt nemohl tak dlouho existovat.

Děkujeme také společnostem Advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři, s.r.o., Allen & Overy CR, o. s., společnosti RWE a. s. společně s nadací Naše dítě
a společnosti Passerinvest Group a. s.,
za jejich finanční dary.

Děkujeme Nadaci Preciosa, která nám darovala křišťálové plakety pro nominované děti. Můžeme tak pravidelně oceňovat i všechny nominované, neboť věříme, že i nominace na Zlatý oříšek je jejich dalším velkým úspěchem.

Děkujeme také společnosti Activa spol. s.r.o., která nám otevřela účet pro čerpání kancelářského zboží.

Zvláštní poděkování patří Ministerstvu kultury a Ministerstvu školství mládeže
a tělovýchovy
za jejich dlouhodobou podporu projektu.

Zlatý oříšek jezdí hybridní Toyotou

Nově se k nám připojila také společnost Toyota Financial Services Czech, s.r.o, která nás podpořila zapůjčením vozu hybridního modelu Toyota Auris Touring Sports
za symbolický pronájem 100 Kč na jeden rok.

Mgr. Jiří Kotmel, hlavní organizátor soutěže, říká:

Ve chvíli, kdy jsme obdrželi od našeho sponzora Toyota Financial Services Czech s.r.o. možnost k zapůjčení hybridního vozu Toyota Auris, neváhali jsme. Nejen protože tato nabídka byla pro Zlatý oříšek velice výhodná, ale i proto, že víme, že Toyota patří
k průkopníkům této technologie, které patří pravděpodobně i budoucnost. První kilometry ujeté s hybridním Aurisem nás skutečně nadchly, naprosto tiché rozjezdy vozu
na elektromotor a velice nízká spotřeba paliva v městském provozu udělali z Aurise našeho nejlepšího přítele při cestách za dětmi. Děkujeme!“

OSOBNOSTI O ZLATÉM OŘÍŠKU

Kateřina Kalistová, náměstkyně ministra kultury

Zlatý oříšek je akce, která má svou tradici a kterou Ministerstvo kultury podporuje každoročně. Já osobně jsem na natáčení ještě nikdy nebyla, toto je moje první příležitost, abych vše viděla na vlastní oči.

Přínos Zlatého oříšku spočívá v motivaci opravdu všech dětí. Těch, které už jsou ve své činnosti na jisté úrovni, aby se snažily dostat ještě výš, ale i těch, které ještě v sobě nemají probuzený talent, jejichž talent ještě spí, aby na sobě pracovaly a začaly se ubírat nějakou cestou. Navíc by tyto „oříškové dětí“, které jsou plné nadšení a chuti, mohly být inspirací pro všechny, kterým se při snaze o úspěch, vytrácí z jejich činnosti nadšení a radost.

Tu by si všichni měli uchovat i v budoucnu. To je přínos nejen pro děti, ale zpětně i pro jejich rodiče a vůbec dospělé.“

Kateřina Valachová, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy

O Zlatém oříšku jsem slyšela dříve jen jako divák televize, dnes jsem poprvé na natáčení.

Překvapilo mě, jak moc je to náročné pro všechny zúčastněné, kolik je za tím práce, kolik tomu děti i jejich rodiče během celého dne věnují pozornosti i času.

Velmi se mi líbí způsob, jakým se jednotlivé činy, skutky, talenty dětí posuzují a do soutěže nominují. Oceňuji, že pořadatelé věnují velkou pozornost výběru, že navštíví dané dítě
a natočí s ním medailonek, kde musí představit svou dovednost.

Také se mně líbí, že je ambicí Zlatého oříšku postupně podporovat regionální kola, a to hlavně z toho důvodu, že dává možnost ocenit více dětí, ať na regionální nebo celostátní úrovni.

A dále se mně líbí v porovnání s ostatními dětskými soutěžemi, že tady všechny děti, které jsou nominované, jsou tak trochu vítězi, dává se jim šance a nerozlišuje se mezi nimi, kdo má ten největší talent.

Samozřejmě jako ministryně školství velmi hodnotím to, že se věnuje pozornost a oceňuje to, co je na dětech dobré. Dáváme příklad, jak by se měly chovat i ostatní děti, objevujeme to, co je v nich nejlepší, a že to je to, čeho bychom si na nich, nejenom my dospěláci, ale i jejich spolužáci, měli cenit.

Před svým příjezdem jsem se seznámila se všemi nominanty z hlediska jejich talentů, a líbí se mně ten mix, protože najít na jednom místě včelařku, astronomku, multiinstrumentalistu, brankářku, to se jen tak nepodaří.

Celkově mě hodně překvapuje, že podobné dětské soutěže jako Zlatý oříšek nebo Zlatý Ámos vznikají ze soukromé iniciativy a z větší části jsou stále podporovány ze soukromých zdrojů. Takže se přiznám, že bych byla docela ráda, kdybychom na ministerstvu věnovali pozornost takovýmto soutěžím, protože právě těmi dobrými skutky se dá inspirovat společnost nejvíc. Aby se cenilo, co se cenit má, protože dobré příklady táhnou, to platí vždy a všude.“

Mgr. Jiří Kotmel, hlavní organizátor soutěže

Myslím, že se podařilo vytvořit tradici projektu, který nejen vyhledává, propaguje a odměňuje talentované a cílevědomé děti, ale především vytváří celoroční motivaci pro každé dítě, které má snahu něčeho dosáhnout. O to od samého začátku usilujeme.

Fandím těmto dětem, a proto také soutěž Zlatý oříšek organizuji.

Vím, že má pro naši společnost velký význam, protože tyto dnešní děti budou za pár let utvářet budoucnost našeho národa.“

ROZHOVORY S DĚTMI A JEJICH RODIČI

Rodiče Natálie Maleňákové, soutěžící v oboru astronomie:

Když jsme se dozvěděli, že je Natálie nominovaná mezi 30 nejtalentovanějších dětí z celé ČR, bylo to pro nás obrovské překvapení. Pro nás hodně milé, ale pro Natálii horší v tom, že bude muset vystupovat. Natálie působí silně, ale zdání klame. Při soutěži samotné to zvládá, protože si sedne k papíru a počítá. Ovšem při komunikaci s více neznámými lidmi má problém. Natáčení na první pokus nevyšlo, Natálka se rozplakala, ale pak to bylo pojato jako přátelský rozhovor s kamarádem a už se vše povedlo. O tom, že by mohla získat cenu, jsme vůbec neuvažovali, takže ani nevíme, jak by Natálka s penězi naložila.“

Havráňata, skupina se soutěžním oborem – fyzika:

Když jsme se dozvěděli o nominaci, naše první reakce byla: „Hurá, jdeme do televize!“ Ale také jsme se nejdřív divili: „Co to ten učitel píše v devět hodin večer do mailu, co zase bude chtít?“ Jeho zpráva nás příjemně překvapila. S vítězstvím radši moc nepočítáme, ale pokud bychom peníze získali, měla by je dostat celá třída, protože jsme pracovali všichni. Třeba bychom si mohli do třídy (relaxační části) koupit koberec.“

Učitel a vedoucí týmu J. Havránek dodává:

Koberec nám již přislíbila paní ředitelka, tak bych navrhoval něco, co bude spojeno s fyzikou. Například hydrometeorologickou stanici na školním dvoře. Deset tisíc by nám sice nestačilo, ale byl by to dobrý základ. Ale třeba se dohodneme úplně jinak, anebo třeba to vůbec nebude potřeba…“

Sportovní oddíl Minioskarky, soutěžící ve twirlingu:

I když už máme úspěchy na úrovni republikové i evropské, tohle je pro nás ten nejdůležitější. Twirling je v ČR krátce a my tedy máme jedinečnou příležitost ukázat se divákům, což je pro nás největší úspěch v naší kariéře. Když jsme se o nominaci dozvěděly, zavládlo obrovské nadšení, že to tak dopadlo, že se můžeme předvést i v ČR. Sice nás při jedné ze soutěží natáčela televize do pořadu Koření, ale to se jednalo jen o krátký záběr. Pokud bychom získaly finanční odměnu, byly bychom moc vděčné. Část bychom použily na přípravu na MČR, na ME, a také konečně koupily vysněné kostýmy.“

Kateřina Dvořáková, brankářka:

O nominaci mě informovala moje mamka a moc mě to překvapilo. Hned jsem si uvědomila, že to bude hodně náročné. Určitě se budu stydět, protože jsem nikdy před kamerou nestála, ale postup mě moc potěšil. Pokud bych vyhrála a získala peníze, určitě bych si koupila nové „betony“, ty jsou z celé výstroje nejdražší a ty staré už dosluhují.“

Mateusz Wojnarowitz, soutěžící o oboru IT:

Pro mě je ZO prozatím největší úspěch, kterého jsem dosáhl. O tom, že jsem postoupil do „30“ nejtalentovanějších dětí, už věděli ve škole i moje mamka. Odpoledne jsem jí volal, tak jako každý den, a ona mi gratulovala. Nechápal jsem k čemu. Když mně prozradila, že jsem postoupil, tak jsem zase nevěděl, zda se mám radovat nebo ne, protože jsem měl starost, co všecko to bude obnášet. O naložení s případnou výhrou jsem vůbec nepřemýšlel, protože si myslím, že nemám velkou šanci. Ale kdybych přece jen vyhrál, tak něco, co by mě obohatilo v mých dovednostech, tedy nějaká technika pro prezentování a vytváření videí.“

Dobruše Lukášová, včelařka

O nominaci jsem se dozvěděla od vedoucí biologického kroužku, která si mě zavolala s tím, že se mnou potřebuje mluvit o nějaké soutěži. Zprvu jsem se lekla, protože v soutěži Zlatá včela nás jeden z účastníků neprávem obvinil, že jsme podváděli, a že se to nyní bude zpětně řešit. Ale dozvěděla jsem se o nominaci do Zlatého oříšku, a to mně udělalo velkou radost. Nejdřív jsem se dala do úklidu svého pokoje, aby se tam mohl natáčet medailonek. Soutěž znám možná od svých šesti let, kdy jsem Rádio Junior poslouchala. Byly tam vždy děti, co třeba počítaly šíleně těžké příklady. Nikdy by mě nenapadlo, že někdy budu mezi nimi. Kdybych náhodou vyhrála, pořídila bych si nějaké pomůcky pro včelaření.
A měla bych i velkou radost, protože bych se mohla chlubit před svým o 3 roky starším kamarádem, který byl také mezi 30 nominovanými, ale nedostal se do finálové desítky.“

Maminka k tomu dodává:

Postup mezi nominované děti je pro rodiče obrovská radost. Vlastně nám ani dřív nedošlo, co naše dítě všechno umí. Zlatý oříšek známe dlouho z rozhlasu a soutěž nás vždy zajímala. Nikdy by nás nenapadlo, že se Dobruška do soutěže přihlásí, a že dokonce pojede na natáčení s 30 ostatními dětmi.“

Michal Nedoma, závodí v motokrosu:

Nominace mě hodně potěšila a hned mě napadlo, že bych chtěl vyhrát. Pochlubil jsem se i ve škole a všichni spolužáci mně závidí. Rozhovoru před kamerou se nebojím, i když jsem ve studiu nikdy nenatáčel, ale když stojím na „bedně“ po závodech, tak nás také filmují. Kdybych vyhrál, určitě bych si koupil něco na motorku.“

Pan Nedoma, Michalův dědeček:

Jsem především Michalův sponzor a trochu manažer. S Michalem si plním svůj sen, já jsem motorku nikdy neměl, synovi jsem ji sice koupil, ale on zase nechtěl jezdit. Takže Michalovy výhry jsou i pro mě odměnou.“

Pavel Hrubý a Lukáš Mayer, moderátor a kameraman – TV Jáchymov:

Nominace do Zlatého oříšku je pro nás jeden z největších dosavadních úspěchů. Ale taky trochu šok, protože jsme vůbec nečekali, že ani ne za rok se takhle výrazně prosadíme. Máme velkou radost. A díky takovému zviditelnění možná získáme i vlastního sponzora. V Jáchymově totiž možná vznikne nová nadace, která bude podporovat naši další činnost. Pokud bychom vyhráli nejvyšší cenu, pořídili bychom si rozhodně lepší techniku.“

PODĚKOVÁNÍ NOVINÁŘŮM

Vážení přátelé novináři a redaktoři!

Děkujeme vám všem, kteří jste dávali Zlatému oříšku ve svých médiích prostor, ať už šlo
o informace o soutěži nebo soutěžící děti či skupiny.

Aby byl Zlatý oříšek úspěšný, potřebuje váš zájem a spolupráci.

Věříme tedy, že nám svou přízeň zachováte v dalším roce.

ZLATÝ OŘÍŠEK 2015 – KONTAKTY

Mgr. Jiří Kotmel

hlavní organizátor soutěže Zlatý oříšek

telefon: 602 201 488

mail: jiri.kotmel@zlaty-orisek.cz

Mgr. Iva Rašková

ředitelka Nadačního fondu Zlatý oříšek

telefon: 602 201 206

e-mail: iva.raskova@zlaty-orisek.cz

Zdena Brunclíková

mediální manažerka soutěže Zlatý oříšek

telefon: 777 705 206

mail: zdena@zlaty-orisek.cz

Aneta Kulhánková,František Bouda – ČESKÝ  SMĚR

Back to top